Witryna do salonu – jaką wybrać?

witryna do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • witryna
witryna do salonu

Najważniejsze to dobrać witrynę do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie lub dom. Równie ważna jest funkcja, jaką mebel ma spełniać – czy jest ona tylko dekoracyjna czy potrzebne jest miejsce do przechowywania?

Wybór witryn na rynku jest olbrzymi, dlatego dobrze zdecydować na początku, co jest najważniejsze i ograniczyć się do wyszukiwania tego, co jest nam potrzebne. Jeśli jest to miejsce na książki czy zastawę warto postawić na solidny i duży mebel, ale jeżeli witryna ma być tylko dekoracją salonu można wybrać mniejszy model. Równie istotne jest miejsce, w którym będzie stał mebel oraz wielkość pomieszczenia, w małym salonie lepiej będzie wyglądała delikatna witryna, w jasnych kolorach, z oświetleniem LED lub z szybami z trzech stron albo wisząca. Do dużych wnętrz można wybrać większy i masywny mebel bądź dwie witryny zamiast jednej.

Rodzaje witryn

- stojąca

- narożna

- wisząca

- wąska

- niska

Kiedy wybierzemy model witryny, następnym krokiem jest decyzja, z jakiego materiału ma być mebel oraz w jakim stylu. Na rynku znajdziemy witryny drewniane, z płyty, szklane lub metalowe, równie duży wybór mamy w kolorystyce, ciekawym rozwiązaniem są połączenia jasnych mebli z drewnianymi dodatkami. Producenci oferują proste i nowoczesne formy, które pasują do loftów, czy minimalistycznych wnętrz, ale znajdziemy też witryny klasyczne lub stylizowane, idealnie pasujące do mieszkań w klimacie angielskim, prowansalskim, skandynawskim.

Funkcjonalność witryny

Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie półek wewnątrz mebla oraz materiał, z którego są wykonane. Jeśli witryna ma być biblioteczką dobrze, żeby półki były w różnych odstępach i pomieściły się małe książki, ale też większe formaty, bardziej wytrzymałe będą półki wykonane z płyty meblarskiej, metalu lub drewna.

Natomiast, jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu porcelany, szkła, pamiątek rodzinnych czy przedmiotów kolekcjonerskich świetnym rozwiązaniem będą szklane półki z oświetleniem. Jeśli jest możliwość, że mebel będzie wolnostojący, dobrym pomysłem są witryny przeszklone z trzech stron. Wszystkie te elementy sprawią, że rzeczy w środku będą wyglądały elegancko, a taki mebel spełni funkcję reprezentacyjną w salonie. Na pewno każdy gość od razu zwróci uwagę na taką witrynę oraz jej zawartość.

Warto też zastanowić się nad systemem zamykania drzwi oraz uchwytami. Szczególnie, jeśli często będziemy z nich korzystać sięgając po przedmioty ułożone w witrynie. Szklane drzwi są ciężkie, więc solidne zawiasy są istotnym aspektem, a dobrze wybrane i pasujące uchwyty to biżuteria mebla.

Ceny witryn

Na rynku mamy bogaty wybór witryn względem formy i materiałów. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniej witryny, to możemy kupić mebel na zamówienie. Warto też szukać przecen, można zaleźć piękną witrynę w dobrej cenie. W zależności od użytego materiału i rozmiaru ceny będą się różniły. Najtańszą witrynę kupimy już za około 200 zł, a najdroższą za około 10 000 zł.

Opinie o Witryna do salonu – jaką wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

84 − 79 =

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com