Meble ogrodowe plastikowe – czy się sprawdzą?

meble ogrodowe z plastiku

0.0 Opinie (0)
 • ogród
 • meble ogrodowe
 • meble z plastiku
meble ogrodowe z plastiku

Meble do ogrodu z tworzyw sztucznych są najtańsze, odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne. Są lekkie, więc łatwo je przenieść i nie wymagają specjalnie pielęgnacji oraz konserwacji. Do wyboru mamy ciekawe formy, często designerskie oraz wiele kolorów.

Meble ogrodowe z plastiku – tanie, odporne i kolorowe

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych kojarzą się z typowymi plastikowymi zestawami. Do ich produkcji wykorzystuje się PCV - polichlorek winylu. To tani i elastyczny materiał, dzięki któremu mogą powstawać meble o różnych formach i kolorach. Niestety szybko płowieją od promieni słonecznych i mogą pękać.

Nowym tworzywem sztucznym, z którego produkuje się meble ogrodowe jest polipropylen. Droższy od PCV, ale o lepszych właściwościach. Bardziej wytrzymały na warunki atmosferyczne, odbarwianie czy pękanie. To nowa generacja mebli plastikowych do ogrodu. Ich wygląd też nie przypomina dawnych „plastików”. Znajdziemy również modele, w których łączy się tworzywo sztuczne z metalem lub materiałowym siedziskiem czy poduszkami. Dzięki temu są wygodne i estetyczne.

Producenci oferują także meble designerskie, jeśli zależy nam na oryginalnym urządzeniu ogrodu lub tarasu, to właśnie takie meble będą ciekawym wyborem. Są łatwe w czyszczeniu, wystarczy je przemyć wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia. Nie wymagają konserwacji, wytrzymają zimę na zewnątrz, ale przechowywane w garażu lub piwnicy dłużej zachowają dobrą formę. Nie każdemu pasuje plastik, jednak zalety rekompensują wybór tego materiału. Innym rodzajem mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego są modele wykonane z technorattanu, ale o tym więcej w osobnym tekście.

Meble ogrodowe plastikowe – zalety i wady

Do zalet należą:

 • są łatwe czyszczeniu
 • odporne na wilgoć
 • lekkie – łatwo je przenosić
 • niska cena
 • duży wybór kolorów i form

A ich wady to:

 • są podatne na pęknięcia
 • przez to, że są lekkie, wiatr może je przewrócić
 • niektóre meble mogą spłowieć pod wpływem promieni UV

Ceny mebli ogrodowych

Najtańsze krzesło plastikowe do ogrodu kupimy już od 20-30 złotych. Najdroższe zestawy mogą kosztować ok. 6000 złotych. Warto zapłacić wyższą cenę za lepszej jakości tworzywo, takie meble będą bardziej wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Tani plastik nie wytrzyma długo, może pękać i źle wyglądać już po pierwszym sezonie.

Dobrze jest sprawdzać oferty w różnych sklepach i szukać rabatów, wyprzedaży lub promocji przy zakupie na przykład zestawów mebli. Można również kupić meble ogrodowe poza sezonem, można wtedy dostać dobre modele w cenach promocyjnych, ale wybór modeli może być ograniczony.

Opinie o Meble ogrodowe plastikowe – czy się sprawdzą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 2 =

Opinie

 1. A alusiaaa

  Plastik szybko się nagrzewa, nie polecam

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com