Biuro w salonie – pomysły na aranżację przestrzeni

Biuro w salonie

4.0 Opinie (1)
  • salon
  • biurko
Biuro w salonie

Dobrze urządzone biuro w salonie, będzie nie tylko miejscem do pracy, ale również wyjątkowym elementem wystroju tego pomieszczenia. Podczas projektowania takiej przestrzeni powinniśmy jednak wziąć pod uwagę różne możliwości, w tym: styl biurka i jego ustawienie, rodzaj fotela oraz dodatki, które znacząco wpływają na wygląd biura w otwartej przestrzeni domowej.

Biuro w salonie - czy to dobre rozwiązanie?

Nie każdy ma możliwość zorganizowania biura w osobnym pomieszczeniu. Opcja ta zarezerwowana jest dla właścicieli większych domów lub apartamentów. Jeśli jednak pracujemy dużo z domu i nie możemy zaprojektować odrębnego gabinetu, dobrym sposobem jest urządzenie biura w salonie.

Połączenie przestrzeni salonowej ze strefą do pracy, sprawi, że zaoszczędzimy dużo miejsca. Wystarczy odpowiednio ustawić meble biurowe oraz dobrać takie dodatki, które zintegrują obie przestrzenie.

Innym plusem połączenia gabinetu z salonem jest większy dostęp do naturalnego światła. Duże pokoje, salony lub pokoje połączone z kuchnią, są zazwyczaj najlepiej oświetlonymi pomieszczeniami domu. Praca przy naturalnym świetle jest dużo przyjemniejsza, dlatego biuro w salonie może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Biuro w salonie - gdzie ustawić biurko?

Istnieje kilka uniwersalnych zasad dobierania i ustawiania mebli biurowych, bez względu na to, czy są one w osobnym gabinecie, czy w otwartym salonie. Oto kilka z nich:

  1. Biurko powinno być na odpowiedniej wysokości, dopasowane do naszego wzrostu oraz do wysokości fotela. Ważne jest też to, aby postawiony na nim monitor lub laptop, znajdował się na wysokości naszego wzroku.
  2. Dobrze, aby biurko ustawione było w miejscu dobrze oświetlonym, na przykład w pobliżu okna, które zapewni dostęp do naturalnego światła. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to konieczne jest doświetlenie miejsca pracy oświetleniem sufitowym oraz za pomocą lampy podłogowej lub biurowej.
  3. Biurko nie powinno wpływać na przestronność salonu. Dlatego, jeśli ustawiamy je w niewielkim salonie, najlepiej, aby znajdowało się w pobliżu ściany. Nie zajmie wtedy dużo miejsca.
  4. Osoby, które pracują w domu i uczestniczą w spotkaniach online, mogą ustawić miejsce pracy tak, aby po włączeniu kamery widać było, to, co chcemy pokazać, na przykład ścianę lub biblioteczkę. Nie zaleca się ustawiania biurka tyłem do okna, ponieważ ekran jest niewidoczny, a nasz obraz w kamerze zbyt jasny.

Ustawienie biurka jest oczywiście indywidualną kwestią, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak wzrost, preferencje oraz charakter pracy.

Biuro w salonie. Poznaj pomysły aranżacyjne!

Urządzanie biura w salonie powinno być dobrze przemyślane. Oprócz wielkości pomieszczenia, które będziemy wyposażać w biuro, ważne jest, abyśmy dopasowali je również do stylu, który chcemy osiągnąć. Jak to zrobić? Najważniejszy jest wybór biurka i krzesła/fotela biurowego!

Wybierając proste, ale funkcjonalne meble oraz mocno ograniczoną ilość dodatków, możemy stworzyć minimalistyczne biuro w salonie. Będzie ono pasować do nowoczesnych wnętrz.

Drewniane biurko, białe krzesło oraz dodatki z naturalnych materiałów, pasować będą do stylu skandynawskiego albo boho.

Biurko wykonane z metalu lub z odzysku, sprawdzi się świetnie w salonie industrialnym.

Dla wielbicieli klasycznych mebli polecić można biurka wykonane z ciemnego drewna oraz miękki fotel skórzany.

Bez względu na to, który styl wybierzemy, pamiętajmy, że dobrym sposobem na ocieplenie takiej przestrzeni będzie postawienie dużej rośliny nieopodal biurka. Żywe rośliny doniczkowe pozytywnie wpływają na nastrój i samopoczucie.

Opinie o Biuro w salonie – pomysły na aranżację przestrzeni - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

29 − 27 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com