Szafa klasyczna czy kilkudrzwiowa – co lepsze do pokoju dziecięcego?

Szafa klasyczna czy kilkudrzwiowa – co lepsze do pokoju dziecięcego

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa przesuwna
  • szafa klikudrzwiowa
Szafa klasyczna czy kilkudrzwiowa – co lepsze do pokoju dziecięcego

Rodzice, urządzając pokój swojemu dziecku, chcą, aby ta przestrzeń była jak najlepiej zorganizowana oraz żeby ich pociecha czuła się tam bezpiecznie. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego jest szafa. Jaki model wybrać do pokoju dziecka? Szafa jednodrzwiowa sprawdzi się lepiej od szafy klikudrzwiowej? 

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do pokoju dziecięcego? 

Przede wszystkim to, jaki rodzaj szafy do pokoju dziecięcego wybierzemy powinno być uzależnione od wielkości pokoju oraz wieku dziecka. Jeśli urządzamy pokój dla niemowlaka, wiadomym jest, że ma on inne potrzeby niż kilkulatek. Jeszcze inaczej się ma sprawa jeśli chodzi o pokój dla nastolatka. 

Metraż, jakim dysponujemy, również nie jest bez znaczenia. Jeżeli pokój dziecka jest duży nie musimy się ograniczać w wyborze szafy i możemy postawić na taki model, który najbardziej przypadł do gustu nam i naszemu dziecku. Niestety w przypadku mniejszych pokoi sprawa nie jest taka prosta. Do małej przestrzeni raczej nie nadają się duże klasyczne szafy z otwieranymi drzwiami. Znacznie lepszym wyborem będą kilkudrzwiowe szafy przesuwne lub szafy z wieloma mniejszymi szufladami i półkami na ubrania. 

Szafa klasyczna czy kilkudrzwiowa?

Zaletą szaf kilkudrzwiowych z licznymi szufladami czy półkami na ubrania, czy obuwie jest nie tylko to, że lepiej sprawdzą się w mniejszym pokoju, lecz także to, iż ułatwiają organizację i pomagają utrzymać porządek. Liczne przegródki i półki, w których możemy posegregować ubrania czy bieliznę rodzajami znacznie ułatwi późniejsze odkładanie rzeczy na ich miejsce. W przypadku dużych klasycznych szaf ilość półek i przegródek jest raczej ograniczona, co w efekcie może skutkować bałaganem wewnątrz szafy. 

Opinie o Szafa klasyczna czy kilkudrzwiowa – co lepsze do pokoju dziecięcego? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 55 = 60

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com