Szafka nocna stojąca z szufladami – kiedy się sprawdzi?

Szafka nocna stojąca z szufladami

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafki nocne
Szafka nocna stojąca z szufladami

Szafka nocna to ważny element wyposażenia sypialni. Pełni funkcję użytkową i dekoracyjną. Kiedy lepiej postawić na szafkę stojącą? W jakiego rodzaju sypialni szafka stojąca sprawdzi się najlepiej? 

Szafka nocna stojąca a wystrój sypialni 

Szafki nocne z szufladami to najpopularniejsze modele i to nie bez powodu. Taki rodzaj jest niezwykle praktyczny, głównie dzięki szufladom. Dodatkowo takie modele są większe niż szafki wiszące, dzięki czemu można na nim bez problemu postawić np. lampkę nocną. Dodatkowo szafki nocne stojące z szufladami są produkowane w wielu różnych wersjach kolorystycznych, a także z różnych materiałów. 

Taki mebel można nabyć w wersji drewnianej, z materiału drewnopodobnego oraz ze szkła. Wersja drewniana i drewnopodobna najlepiej wpiszą się w wystrój wnętrz w stylu skandynawskim, retro, industrialnym i rustykalnym z kolei szafka ze szkła fantastycznie wpasuje się w przestrzeń urządzoną w stylu glamour. 

Kiedy wybrać szafkę stojącą do sypialni?

Szafka z szufladami w wersji stojącej sprawdzi się przede wszystkim osobom, które lubią często robić przemeblowanie. Taki mebel jest mobilny i nieprzytwierdzony do ściany jak to jest w przypadku szafki wiszącej. 

Szuflady są dobrym pomysłem, gdy kładąc się spać lubimy mieć pod ręką książkę, krem lub balsam do pielęgnacji ciała, lub też przed snem korzystamy z laptopa. Szuflady w tego rodzaju meblach są pojemne i praktyczne, więc jeżeli zależy nam bardziej na wygodzie i praktycznych rozwiązaniach niż na minimalizmie to szafka z szufladami zdecydowanie się sprawdzi. 

Szafka nocna z jedną szufladą czy z dwoma szufladami? 

Szafki nocne stojące najczęściej  występują w dwóch wersach - z jedną szufladą lub z dwiema szufladami. Wariant z jedną szufladą zazwyczaj posiada półkę na książki, z kolei ta druga opcja nie ma dodatkowych półek. 

Szafka z półką i szufladą sprawdzi się bardziej osobom, które czytają dużo książek lub korzystają z laptopa przed snem. Zarówno książki, jak i laptop bez problemu zmieszczą się na takiej półce. Z kolei szuflady lepiej sprawdzą się do przechowywania mniejszych akcesoriów jak ładowarka do telefonu czy balsam do ciała. Większe urządzenia jak laptop nie zmieszczą się do szuflady, a na szafce nocnej zazwyczaj trzymamy lampkę nocną, więc tam miejsce na urządzenia elektroniczne również jest ograniczone. 

Opinie o Szafka nocna stojąca z szufladami – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + = 12

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com