Krzesła ogrodowe plastikowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

krzesła ogrodowe plastikowe

4.0 Opinie (1)
krzesła ogrodowe plastikowe

Nasz ogród, taras czy balkon to przestrzeń idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyposażona w stolik i krzesła lub zestaw wypoczynkowy potrafi umilić ciepłe poranki i wieczory. 

Meble ogrodowe nie są jednak prostym tematem. Kiedy zaczynamy poszukiwania najlepszego dla nas rozwiązania, okazuje się, że na rynku znajdziemy wiele kompletów mebli ogrodowych, wyprodukowanych z różnych komponentów i materiałów. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań są krzesła ogrodowe plastikowe. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Siedziska ogrodowe - krzesła, sofy, fotele. Co wybrać?

Nie każdy decyduje się na zakup krzeseł ogrodowych, ze względów estetycznych lub przestrzennych. Krzesła ogrodowe sprawdzą się najlepiej w ogrodach lub na tarasach. Jeśli dysponujemy bardzo małym balkonem, najlepiej samemu przygotować siedzisko z palet (wtedy przytniemy je na dokładny wymiar) lub powiesić niewielki fotel bujany.

Sofy ogrodowe sprawdzą się natomiast w przestrzeniach przyściennych lub narożnych - w ten sposób zaoszczędzimy sporo miejsca. Dodatkowo, wygodna i miękka sofa będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Fotele ogrodowe to rozwiązanie dla właścicieli dużych ogrodów lub tarasów. Fotel ogrodowy jest z reguły szerszy od krzesła i zajmuje więcej miejsca. Wyjątkiem są fotele podwieszane, które mogą być instalowane nawet na niewielkich przestrzeniach.

Krzesła ogrodowe plastikowe - charakterystyka

Krzesła ogrodowe plastikowe charakteryzują się przede wszystkim niewielką wagą. Dzięki temu można je łatwo przenosić i są idealne podczas zmiany aranżacji przestrzeni. Waga krzesła zależy również od grubości plastiku, z jakiego będzie ono wyprodukowane, jednak zawsze będzie to mebel lżejszy niż jego odpowiednik wykonany z drewna czy metalu.

W sklepach meblowych i punktach, w których możemy zakupić meble ogrodowe, znajdziemy przeróżne rodzaje i kolory krzeseł plastikowych. Jest to duży atut tego tworzywa. Plastik jest bardzo plastyczny - można go formować w dowolny sposób - a przy tym bardzo łatwo jest zmienić jego kolor. To od nas zależy, czy zakupimy duże krzesła z podłokietnikami, czy niewielkie lub składane krzesła plastikowe.

Dodatkową cechą charakterystyczną krzeseł ogrodowych plastikowych jest ich odporność na wilgoć. Woda nie wsiąka w krzesło, tylko swobodnie po nim spływa i szybko schnie. Jest to duża zaleta, również w przypadku mycia takich krzeseł. Wystarczy, że zabrudzenia będziemy czyścić wodą z mydłem. Do ich konserwacji nie są wymagane specjalne środki czystości.

Krzesła ogrodowe plastikowe - na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem krzeseł ogrodowych plastikowych należy sprawdzić, czy dysponujemy wystarczająco przestronnym miejscem, aby funkcjonalnie ustawić nasze meble. Krzesła nie powinny być też ustawione bardzo blisko siebie, ponieważ osoby, które będą na nich siedziały, powinny mieć swobodną przestrzeń do wstawania i przemieszczania się.

Zadbajmy również o to, aby nasze krzesła były wygodne. Na to, największy wpływ ma kształt krzesła i jego rozmiar. Decydując się na krzesło bez podłokietników, zaoszczędzimy nieco na przestrzeni, jednak komfort siedzenia będzie mniejszy.

Innym, równie ważnym czynnikiem, podczas wyboru krzeseł ogrodowych jest ich sposób przechowywania. Jeśli chcemy przechowywać je w okresie jesienno-zimowym na małej powierzchni, to powinniśmy wybrać modele składane lub z możliwością nakładania jednego krzesła na drugie. Te warianty często występują w modelach krzeseł ogrodowych plastikowych.

Opinie o Krzesła ogrodowe plastikowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 + = 97

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com