Szafa przesuwna do salonu – plusy i minusy

szafa przesuwna do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafa przesuwna
szafa przesuwna do salonu

Szafa z drzwiami przesuwnymi to najpopularniejszy model wybierany zarówno do sypialni, jak i do salonu. Dlaczego jest aż tak chętnie przez nas wybierana? Jakie są wady i zalety szafy przesuwnej w salonie? Czy warto ją mieć?

Szafa przesuwna – plusy 

Szafa przesuwna stała się popularna ze względu na bardzo wygodny system otwierania i zamykania drzwi. Polega on na tym, że drzwi nie otwieramy do siebie, jak to jest w standardowych modelach, tylko przesuwany je w prawo lub lewo, dzięki temu drzwi szafy po otworzeniu nie wystają i nie utrudniają przejścia w trakcie korzystania z niej. 

Oprócz funkcjonalności szafy przesuwne charakteryzuje również nowoczesny design. Ten typ szaf może być wykonany z drewna naturalnego, płyt meblowych, szkła lacobel lub płyty akrylowej. Niezależnie od tego, z jakiego materiału wybierzemy szafę przesuwną, to doda ona nowoczesnego charakteru przestrzeni, w której będzie się znajdować. Dodatkowo szafy przesuwne są dostępne w wersji z lustrem na drzwiach, co dla wielu osób jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. 

Szafa przesuwna – minusy

Szafy przesuwne w zasadzie mają tylko jedną wadę, jaką jest stosunkowo wysoka cena. Jest to oczywiście zawiązane z ogromną popularnością szaf z systemem drzwi przesuwnych, a także, z tym że czy drewno, czy szkło lacobel, czy płyta akrylowa są dość drogimi materiałami w przemyśle meblarskim.  

Czy warto mieć szafę przesuwną? 

Szafa przesuwna nada się rewelacyjnie zarówno do salonu, jak i do każdego innego pomieszczenia. Można kupić gotowy model z salonu meblowego lub zamówić na wymiar pod zabudowę. W takiej szafie znajdzie się miejsce na wieszaki, a także pościel czy koce i prześcieradła. Niektóre modele są wyposażone również w specjalną półkę na buty. Warto mieć chociaż jedną szafę przesuwną w swoim domu lub mieszkaniu. 

Opinie o Szafa przesuwna do salonu – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 6

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com