Ogród całoroczny – jakie meble kupić?

Ogród całoroczy

4.0 Opinie (1)
  • ogród
  • meble ogrodowe
Ogród całoroczy

Ogród całoroczny nie musi być jedynie pomieszczeniem, w którym zimować będą rośliny. Ta dodatkowa przestrzeń może być też w pełni funkcjonalnym pomieszczeniem, w którym usiądziemy z gośćmi, zrelaksujemy się w fotelu z książką lub poćwiczymy na macie. 

Jakie meble kupić do ogrodu całorocznego? Sprawdź!

Ogród całoroczny - gdzie się sprawdzi?

Ogród całoroczny, inaczej nazywany ogrodem zimowym, może być zaprojektowany jako zewnętrzna część domu, osobna przestrzeń w ogrodzie lub niewielkie pomieszczenie balkonowe. Z ogrodu zimowego można korzystać przez cały rok i zmieniać jego charakter i funkcjonalność w zależności od pory roku. Ogród całoroczny sprawdzi się, jeśli lubimy uprawiać egzotyczne gatunki roślin, które wymagają dużego nasłonecznienia i odpowiedniej temperatury. Będzie to też ciekawe rozwiązanie dla osób, które dopiero stawiają swój dom i mogą zaplanować wszystkie szczegóły.

Ogród całoroczny - jakie funkcje może pełnić?

Ogród całoroczny jako salon? A może miejsce relaksu wypełnione roślinami? Pomysłów na to, jak zaaranżować ogród całoroczny jest wiele, jednak zdecydowanie najpopularniejsze z nich to:

  • salon do przyjmowania gości,
  • oranżeria do hodowania rozmaitych gatunków roślin,
  • strefa odpoczynku wyposażona w hamak lub fotel wiszący,
  • kącik sportowy z zainstalowanym rowerkiem stacjonarnym.

Ogród zimowy może być przestrzenią, która pełnić będzie jednocześnie różne funkcje. Wszystko zależy od jego powierzchni oraz naszej wyobraźni.

Ogród całoroczny w bloku - czy to możliwe?

Ogród całoroczny nie musi być przydomowym pomieszczeniem. Pozwolić sobie mogą na niego również właściciele mieszkań z balkonem. Zabudowanie balkonu specjalnymi ścianami, na przykład ze szkła, wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale efekt końcowy wart jest takiej inwestycji. Ogród zimowy na balkonie powiększy nasze mieszkanie i da dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. W zależności od powierzchni balkonu będziemy mogli wyposażyć go w stół ogrodowy i krzesła ogrodowe, a nawet w hamak czy wygodne pufy do siedzenia.

Ogród zimowy salonowy - jakie meble wybrać?

Budując ogród zimowy, w którym chcielibyśmy przyjmować gości, bez względu na porę roku czy pogodę, powinniśmy wyposażyć go w ogrzewanie. W ogrodzie całorocznym sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, które włączać będziemy mogli tylko w razie potrzeby. W takim ogrodzie sprawdzą się najlepiej meble ogrodowe, dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Nie zaleca się wstawiania do ogrodu zimowego standardowych mebli, ponieważ latem wysokie temperatury mogą źle wpływać na tkaniny, a zimą w ogrodzie panuje duża wilgotność powietrza.

Ogród całoroczny - przestrzeń rekreacyjno-sportowa

Ćwiczenia z widokiem na ogród przykryty śniegiem? Czemu nie! W ogrodzie zimowym możemy zaaranżować również kameralną siłownię. Wystarczy, że wstawimy do środka kilka sprzętów sportowych - matę do ćwiczeń, kilka ciężarków lub rowerek stacjonarny i nasza domowa siłownia będzie gotowa. Całość dopełnią rośliny, które możemy postawić na niewielkich regałach drewnianych lub posadzić w większych donicach ogrodowych. W takim ogrodzie sprawdzą się też inne meble ogrodowe, na przykład niewielki stolik i krzesła ogrodowe. Będzie to idealna przestrzeń rekreacyjno-sportowa.

Oranżeria - jak wyposażyć?

Oranżeria, w której hodować możemy egzotyczne gatunki roślin, również wymaga odpowiednich mebli. Oprócz donic możemy wnieść do środka drewniane meble ogrodowe,  niewielkie regały, na których postawimy kwiaty czy fotel wiszący. Te wszystkie dodatki sprawią, że nasza oranżeria będzie również przyjemnym miejscem, w którym będziemy mogli spędzać czas bez względu na porę roku.

Opinie o Ogród całoroczny – jakie meble kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

68 + = 70

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com, autor j.chizhe