Hamak w ogrodzie – czy warto?

Hamak w ogrodzie

4.0 Opinie (1)
  • ogród
  • meble ogrodowe
Hamak w ogrodzie

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nie tylko zdrowe, ale również bardzo relaksuje i wpływa dobrze na nasz nastrój. Jeśli dodatkowo mamy możliwość rozłożenia się na leżaku lub położenia się w hamaku, nasze ciało odpręży się, a my możemy w tym czasie poczytać książkę czy popatrzeć w niebo.

Czy hamak w ogrodzie to zawsze dobre rozwiązanie?

W jakim ogrodzie sprawdzi się hamak?

Hamak kojarzy się z drzewami, bo właśnie o drzewa najczęściej oplata się taśmy hamakowe. Dlatego, jeśli w naszym ogrodzie mamy już drzewa i są posadzone w odległości około 3-4 metrów od siebie, to hamak będzie dla naszego ogrodu idealnym rozwiązaniem. Jedyną ważną do sprawdzenia rzeczą jest grubość drzew. Zbyt młode drzewa, które jeszcze się chwieją, mogą nie utrzymać naszego ciężaru na hamaku.

Hamak w ogrodzie, w którym nie rosną drzewa, również może być zamontowany. Jak? Wystarczą dwa słupki wbite w ziemię, one zastąpią drzewa. Można też zakupić hamak ze stelażem dołączonym do zestawu, w tym wypadku nie musimy wbijać nic w ziemię.

Hamak w ogrodzie - rodzaje hamaków

W ogrodzie możemy powiesić różne rodzaje hamaków, wykonane z rozmaitych materiałów. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych upodobań i budżetu.

Najpopularniejszym hamakiem jest hamak tradycyjny. Wiesza się go pomiędzy drzewami lub drążkami, a do instalacji potrzebne są tylko dwa kawałki taśmy lub liny, dwa karabińczyki oraz dwa kausze. Wszystkie akcesoria znajdziemy w zestawie z hamakiem do ogrodu lub w sklepach budowlanych.

Pomiędzy drzewami lub słupkami możemy powiesić też hamak z poprzeczkami. Taki hamak wisi zawsze równolegle do ziemi. Jest trochę mniej stabilny niż hamak tradycyjny, ale zaletą jest jego szerokie zastosowanie. Możemy go powiesić również na balkonie czy tarasie.

Jeśli w naszym ogrodzie nie ma drzew i nie chcemy wbijać w ziemię słupków, dobrym rozwiązaniem będzie zakup hamaka ze stelażem. Modele takie są droższe od hamaków tradycyjnych i wymagają samodzielnego złożenia konstrukcji stelażowej. Plusem hamaków ze stelażem jest ich uniwersalność i możliwość wniesienia do domu na okres jesienno-zimowy.

W ostatnich latach na popularności zyskały hamaki zwane krzesłami brazylijskimi. Jest to hamak, który wyglądem przypomina krzesło i można na nim siedzieć, opierając się o niego plecami. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które mogą przykręcić hak do sufitu tarasu, altany czy balkonu. 

Hamak w ogrodzie - cena

Hamak w wersji podstawowej, czyli hamak tradycyjny, możemy kupić już za około 70 zł. Na cenę finalną wpłynie przede wszystkim materiał, z jakiego nasz hamak będzie wykonany. Ciekawą i tanią opcją są hamaki tradycyjne wykonane z plecionego sznurka. Hamak taki wygląda bardzo naturalnie i szybko schnie po letnim deszczu. Z drugiej strony, może być niewygodny jeśli poleżymy w nim dłuższą chwilę. 

Na rynku występują również hamaki tradycyjne dwuosobowe wykonane na przykład z materiałów bawełnianych. Takie hamaki są przyjemne w dotyku i wytrzymają większe obciążenie.

Najdroższe będą hamaki ze stelażem, ponieważ oprócz materiału hamakowego, kupujemy całą konstrukcję do złożenia stelaża. Modele takich hamaków kupimy za kilkaset złotych, ale na rynku występują też produkty z przeznaczeniem kilkuosobowym, które kosztować mogą nawet kilka tysięcy złotych.

Czy warto mieć hamak w ogrodzie?

Jeśli lubimy spędzać czas na zewnątrz, leżąc lub czytając książkę, to jak najbardziej hamak będzie dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo, jeśli mamy drzewa w swoim ogrodzie, to możemy zakupić hamak tradycyjny i sprawdzić, czy to forma relaksu dla nas.

Opinie o Hamak w ogrodzie – czy warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 52 = 55

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com