Wanna wolnostojąca – czy sprawdzi się w każdej łazience?

wanna wolnostojąca

5.0 Opinie (1)
 • meble do łazienki
 • meble łazienkowe
 • łazienka
 • wanny
wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca ma bardzo dużo zalet, a najważniejszą z nich jest dowolność ustawienia jej w łazience. Możemy zamontować wannę pod ścianą, na środku łazienki lub wybrać ozdobną wannę na nóżkach - każda z tych opcji nada łazience oryginalności i elegancji. Jednak przed decyzją o zakupie wanny wolnostojącej, trzeba zastanowić się, czy będzie ona pasowała do naszej łazienki.

Wanna wolnostojąca przyścienna - rozwiązanie dla mniejszych łazienek

Jest wiele rodzajów wanien wolnostojących, a jednym z nich jest wanna wolnostojąca przyścienna, która najlepiej sprawdzi się w mniejszych łazienkach. Charakteryzuje się tym, że jeden bok jest spłaszczony, a wanna dostawiona jest bezpośrednio do ściany. Różnica pomiędzy taką wanną a wanną tradycyjną polega na tym, że wanny wolnostojącej przyściennej nie trzeba dodatkowo zabudowywać. 

W zależności od powierzchni, jaką dysponujemy, możemy wybrać krótkie wanny w rozmiarze już od 140 centymetrów. Pod uwagę należy również wziąć szerokość i głębokość wanny.

Wanna wolnostojąca na nóżkach - ponadczasowa elegancja

Taką wannę możemy zamontować w większej łazience i ustawić ją na środku pomieszczenia, po skosie lub w pobliżu ściany. Wanna na nóżkach nada naszemu wnętrzu elegancji i prestiżu, ale zabierze nam więcej miejsca niż ta przyścienna. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie design w stylu retro i zaprojektują w tym stylu całą łazienkę.

Cena wanny wolnostojącej - czy to drogie rozwiązanie?

Coraz większą popularnością cieszą się oryginalne projekty łazienek, a swoją wyjątkowość zyskują właśnie poprzez wybór wanny wolnostojącej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wanna ustawiona na środku łazienki nadaje luksusowy charakter pomieszczeniu. Czy cena takiej wanny jest dużo wyższa od ceny tradycyjnej wanny w zabudowie?

To oczywiście zależy od tego, jakiej wanny potrzebujemy. Na cenę wpływa zarówno wielkość, jak i materiał z jakiego wanna wolnostojąca jest wykonana - tak samo jak w przypadku wanny do zabudowy. Wannę wolnostojącą można kupić już od 1500 zł.

Wanna wolnostojąca wymiary

Jeśli dysponujemy małą powierzchnią łazienki lub po prostu wolimy mniejszą wannę, to możemy zdecydować się na zakup wanny już od 140 centymetrów długości. Natomiast jeśli wolimy zrelaksować się w kąpieli, poleżeć w niej trochę dłużej, lepiej zakupić dłuższą wannę. Standardowe wanny wolnostojące produkowane są w długości 160 cm, 170 cm, 180 cm oraz 190 cm.

Pod uwagę należy wziąć również szerokość wanny wolnostojącej. Najpopularniejsze są modele o szerokości w granicach od 75 centymetrów do 85 centymetrów.

To, jaki rozmiar wanny wybierzemy zależy też od naszego wzrostu - wysokie osoby nie będą czuły się komfortowo w krótkiej wannie - oraz od budżetu, jakim dysponujemy. Większe i szersze wanny będą droższe od tych w rozmiarze 140 centymetrów.

Zalety i wady - wanna wolnostojąca

Zalety:

 • wannę wolnostojącą możemy ustawić, gdzie tylko chcemy, nie musi znajdować się w rogu, czy przy ścianie;
 • jest łatwiejsza w montażu (nie trzeba jej zabudowywać);
 • nadaje łazience wyjątkowy charakter;
 • dostępnych jest wiele form i kolorów wanien wolnostojących.

Wady:

 • w małych łazienkach sprawdzi się tylko wanna wolnostojąca przyścienna;
 • cena wanny wolnostojącej jest wyższa niż wybór wanny do zabudowy;
 • dbanie o czystość wanny wolnostojącej będzie bardziej uciążliwe, ponieważ musimy umyć ją całą, również na zewnątrz, a w przypadku wanny na nóżkach należy myć ją również pod spodem.

Opinie o Wanna wolnostojąca – czy sprawdzi się w każdej łazience? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

95 − 94 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor TashaSinchuk