Szafa jednodrzwiowa do przedpokoju – dobre rozwiązanie?

szafa jednodrzwiowa

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa wnękowa
szafa jednodrzwiowa

Urządzając dom czy mieszkanie, często w pierwszej kolejności zajmujemy się kuchnią, łazienką i sypialnią dopiero później resztą pomieszczeń. Przedpokój dla wielu osób to najmniej atrakcyjna część domu. Nic bardziej mylnego. Przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzimy po przekroczeniu progu drzwi, dlatego warto zbadać o jego odpowiedni wystrój. 

Mało miejsca w przedpokoju – co zrobić? 

Nie zawsze niestety zakupione mieszkanie czy wybudowany dom ma tyle metrów kwadratowych, ile byśmy chcieli, dlatego często poświęcamy przedpokój i korytarz na rzecz większej łazienki, kuchni lub sypialni. Jak więc urządzić niewielki przedpokój, tak aby robił wrażenie od razu po przekroczeniu progu domu? 

Przede wszystkim należy zrezygnować z dużych masywnych mebli, taki jak dwudrzwiowa szafa przesuwna. W tym przypadku szafa jednodrzwiowa sprawdzi się o wiele lepiej. Warto postawić na jasne kolory, a najlepiej na białe ściany i meble z połyskującym wykończeniem. Taki zabieg sprawi, że korytarz optycznie wyda się większy. 

Dobrym rozwiązaniem będzie zawieszenie na ścianie dużego lustra, które będzie odbijać światło i również sprawi, że ta część domu będzie wydawać się większa, niż w rzeczywistości jest. 

Jaką szafę jednodrzwiową wybrać? 

Ciekawym pomysłem są szafy jednodrzwiowe z siedziskiem, które można postawić w rogu ściany. Takie rozwiązanie nie tylko robi wrażenie, lecz także pozwala zaoszczędzić trochę miejsca w przedpokoju. Dobra będzie również szafa z lustrem. W ten sposób nie musimy stawiać lub wieszać osobnego lustra w przedpokoju, bo mamy 2w1. Ponadto rewelacyjnie sprawdzą się szafy z frontami z płyty akrylowej, która pięknie odbija światło i doskonale się prezentuje. 

Opinie o Szafa jednodrzwiowa do przedpokoju – dobre rozwiązanie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

93 − = 84

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com.