Szafa z drzwiami przesuwnymi czy składanymi – co lepsze?

Szafa z drzwiami przesuwnymi czy składanymi

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa do sypialni
  • szafa na wymiar
Szafa z drzwiami przesuwnymi czy składanymi

Szafa przesuwna czy szafa z drzwiami składanymi? Wybór nie jest łatwy. Oba rodzaje to praktyczne i wygodne meble, a więc czym kierować się przy wyborze? 

Szafa przesuwna a szafa z drzwiami składanymi 

Szafa z systemem przesuwnym to jeden z najbardziej popularnych modeli na rynku. Może być dwu lub trzydrzwiowa. Jak sama nazwa wskazuje, dostęp do niej umożliwiają przesuwane drzwi.  

Szafy z drzwiami składanymi nie są aż tak popularne jak przesuwne, jednak coraz częściej i więcej zaczyna się o nich mówić. Drzwi takiej szafy są zbudowane z płyt połączonych ze sobą specjalnymi zawiasami. Dzięki tym zawiasom, gdy otwieramy drzwi to płyty składają się i przypominają harmonijkę.  

Wady i zalety szafy przesuwnej 

Szafy z systemem drzwi przesuwnych nie mają wiele wad. Taką największą może być to, że gdy przesuwamy jedne drzwi to one blokują dostęp do drugiej części szafy. Nie ma więc możliwości, aby korzystały z niej dwie osoby. 

Ogromną zaletą szafy przesuwnej jest to, że nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym jest bardzo pojemna. Idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. 

Wady i zalety szafy z drzwiami składanymi 

Szafa z drzwiami składanymi również nie posiada większych wad. Należy jedynie uważać, aby zbyt mocno i gwałtownie nie otwierać drzwi, ponieważ wówczas mogą się psuć zawiasy. 

Ten model szafy również rewelacyjnie sprawdzi się w sypialniach z małym metrażem. System drzwi składanych jest również dobrą alternatywą dla klasycznych szaf, które po otworzeniu mogą blokować lub utrudniać poruszanie się po małym pokoju. 

Szafa przesuwna czy szafa z drzwiami składanymi – którą wybrać?

Tak naprawdę to zależy od tego, co bardziej przypadnie nam do gustu. Szafy przesuwne najczęściej są produkowane z drewna lub materiałów drewnopodobnych, dlatego rewelacyjnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim. Z kolei najpopularniejsze modele szaf z drzwiami składanymi to warianty wykonane z płyty meblowej w kolorze białym lub ze szkła lacobel. Takie z kolei są doskonałym dopełnieniem sypialni w stylu glamour.

Opinie o Szafa z drzwiami przesuwnymi czy składanymi – co lepsze? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − = 38

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com