Jaką szafkę RTV wybrać?

szafka rtv

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafki RTV
szafka rtv

Na rynku mamy bardzo dużą ofertę szafek RTV pod względem materiałów, kolorów, form czy stylu. Wybierając odpowiedni model należy brać pod uwagę dwie najważniejsze kwestie: ilość sprzętu, jaki posiadamy oraz wystrój salonu.

Szafki RTV - materiały

Ciekawym rozwiązaniem są szafki RTV, które łączą różne materiały: lite drewno i metal albo różne rodzaje drewna. Mamy też modele z lakierowanej na wysoki połysk płyty - całe lakierowane lub tylko korpus, z frontami imitującymi drewno albo na odwrót. W niektórych szafkach RTV część elementów może być szklana, dodatkowo montowane jest oświetlenie ledowe.

Szafki RTV mogą być wykonane z następujących materiałów:

  • lite drewno
  • płyta meblarska
  • metalowe

Szafki RTV - rodzaje

Szafka wolnostojąca – taki klasyk we wnętrzach, ale obecnie mamy tyle wariantów, że ciężko mówić o nudzie. Świetnym rozwiązaniem są szafki, które sprawiają wrażenie jakby unosiły się nad podłogą.

Wisząca szafka – idealna do małych oraz nowoczesnych salonów, daje wrażenie lekkości i delikatności. Należy pamiętać, żeby nie była zamontowana zbyt wysoko oraz o limicie jej obciążenia.

Szafka rozsuwana – nowatorskie rozwiązanie do każdego wnętrza. Jeśli nie używamy regularnie całego sprzętu możemy go ukryć, ale także kupując kolejne urządzenia zwiększyć powierzchnię szafki. Bardzo elastyczne i wygodne są takie rozsuwane szafki RTV.

Szafka na kółkach – kolejne dobre rozwiązanie dla osób, które lubią często aranżować od nowa wnętrze. Z taką szafką RTV łatwo przemeblować salon i zmienić miejsce telewizora i sprzętów, w zależności od potrzeb.

Meblościanka RTV – zestaw mebli modułowych, które możemy dowolnie zestawiać. Podstawą jest szafka RTV, ale dodatkowo mamy inne półki i szafki. Niektóre meblościanki są zwartą zabudową, wyglądają bardzo elegancko i minimalistycznie.

Szafka zamykana – idealna, jeśli nie chcemy eksponować telewizora lub jeśli rzadko z niego korzystamy. Sprzęt, na co dzień schowany jest w szafce za drzwiczkami i otwieramy ją wtedy, kiedy chcemy skorzystać z urządzeń.

Wybór jest tak duży, że bez problemu znajdziemy odpowiednią szafkę RTV do salonu w każdym stylu i która pomieści nawet największy zestaw audiowizualny. Przy tym, nie rezygnując z reprezentacyjnej funkcji mebla, co w salonie jest niezwykle istotne.

Ceny szafek RTV

Cena zależna jest od materiałów, z jakich szafka jest zrobiona oraz jakości i wymiaru mebla. Najtańsze szafki RTV kupimy od ok. 100 złotych, najdroższe mogą kosztować nawet 6000 zł. Jeśli zdecydujemy się na zestaw meblościanki cena będzie wyższa, bo kupujemy kilka mebli, a nie samą szafkę RTV. Warto szukać promocji oraz porównywać podobne modele w różnych sklepach.

Opinie o Jaką szafkę RTV wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

26 − 25 =

Opinie

  1. N Nikola

    fajne

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com