Stół z materiału drewnopodobnego – czy warto kupić?

stół z materiału drewnopodobnego

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • stół jadalniany
  • stół drewniany
  • stół kuchenny
stół z materiału drewnopodobnego

Materiały drewnopodobne to rewelacyjny zamiennik naturalnego drewna. Dlatego często są wykorzystywane do produkcji mebli, a zwłaszcza stołów kuchennych lub jadalnianych. Czym się charakteryzuje ten rodzaj tworzywa? Jakie są jego wady i zalety? Czy warto kupić stół kuchenny zrobiony z materiałów imitujących drewno?

Co to jest materiał drewnopodobny? 

Zazwyczaj są to odpady powstałe w wyniku produkcji tarcicy oraz paździerzy. Aby mogły powstać z nich płyty, trzeba je poddać działaniu wysokiego ciśnienia lub połączyć z klejem czy żywicą. Wśród materiałów drewnopodobnych wyróżnia się trzy podstawowe:

  • sklejka
  • płyty wiórowe
  • płyty pilśniowe

Wady i zalety materiałów drewnopochodnych 

Największą zaletą tego rodzaju tworzyw jest ich cena w stosunku do jakości. Stoły z materiałów drewnopodobnych kosztują niewielkie pieniądze, a odpowiednio wykonane będą trwałe i solidne. Idealnie nadają się jako zamiennik drewna naturalnego. Ponadto w pewnych kwestiach są lepsze niż drewno naturalne. Przede wszystkim nie mają sęków ani naturalnych szczelin, które mogą pęknąć. Taki materiał jest całkowicie jednolity, przez co łatwy w obróbce.

Wadą tworzyw drewnopodobnych jest ich łatwopalność, a także to, że mają większą masę niż drewno ze względu na połączenie odpadów ze sporymi ilościami kleju czy też żywicy. Nie jest to również najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Substancje, których się używa do wyprodukowania stołów z materiałów drewnopodobnych, są bardzo często obciążające dla środowiska.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stołów drewnopodobnego?

Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, bardzo ważne jest to, żeby kupić mebel z dobrego źródła, ponieważ źle wykonany wcale nie będzie solidny i trwały. Należy go dobrze zabezpieczyć laminatem, zwłaszcza jego boki, które mają tendencje do odklejania się od warstwy zwierzchniej. Dlatego warto sprawdzić producenta, u którego chcemy nabyć taki mebel, poczytać o nim opinie oraz dokładnie obejrzeć stół, aby mieć pewność, że nie ma żadnych mankamentów. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie takiego stołu na wymiar. Wtedy będzie doskonale dopasowanych do naszych potrzeb i preferencji.

Opinie o Stół z materiału drewnopodobnego – czy warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com