Meble ogrodowe z technorattanu – co musisz wiedzieć?

meble ogrodowe z technorattanu

5.0 Opinie (1)
  • ogród
  • meble ogrodowe
  • meble z technorattanu
meble ogrodowe z technorattanu

Od kilku lat trwa moda na meble do ogrodu z technorattanu. Coraz częściej możemy zobaczyć takie wyposażenie na tarasach czy w ogrodach. Są eleganckie, trwałe, odporne i stosunkowo tanie. To dobra alternatywa dla plastikowych konkurentów.

Co to jest technorattan i na co zwrócić uwagę?

Meble ogrodowe z technorattanu wykonuje się z wzmocnionego włókna polietylenowego HPDE lub poliuretanu. Charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, wilgoć, uszkodzenia i zabrudzenia. Splot wzorowany jest na meblach z rattanu. W tańszych modelach plecionka jest płaska, ponieważ jest szybsza w produkcji i zużywa się mniej materiału. W droższych meblach znajdziemy półokrągłą plecionkę, która bardziej przypomina naturalny rattan.

Na trwałość i cenę wpływ ma również stelaż, jaki znajduje się w konkretnym modelu. Meble plastikowe są lekkie, w technorattanowych używa się stelaży, dzięki którym meble ogrodowe są stabilniejsze. W tanich modelach wykorzystuje się stal, która może korodować, w droższych znajduje się aluminium, jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Na cenę wpływa również metoda zabezpieczenia metalu.

Wybierając meble z technorattanu warto też zwrócić uwagę na dodatki, jak poduszki i siedziska, dzięki nim można ożywić raczej stonowane meble. Dobrze jest dokupić kontrastowe poduszki czy pledy, żeby jeszcze bardziej spersonalizować komplet z technorattanu. Zestawy tych mebli często są modułowe, więc możemy je dowolnie zestawiać ze sobą oraz powiększać komplet o nowe elementy.

Zaletą jest łatwość czyszczenia, wystarczy woda z delikatnym płynem do mycia lub myjka ciśnieniowa. Nie wymagają też konserwacji lub impregnacji. Minusem może być przechowywanie mebli poza sezonem. Są duże i niewiele modeli da się składać, więc zajmują sporo miejsca.

Meble ogrodowe z technorattanu – zalety i wady

Jako ich zalety warto wymienić:

  • są odporne na warunki atmosferyczne
  • nie wchłaniają wilgoci i nie odbarwiają się
  • posiadają stelaż metalowy, dzięki któremu są stabilniejsze
  • atrakcyjne ceny

Natomiast wady tych mebli to:

  • zwykle nie da się ich składać, a że są duże, więc potrzeba sporo miejsca, żeby je przechować

Ceny mebli ogrodowych z technorattanu

Dobrze porównywać oferty w różnych sklepach i szukać rabatów lub kupić meble poza sezonem, korzystając z wyprzedaży lub promocji. Najtańsze zestawy mebli z technorattanu kupimy już od ok. 400 zł, ale warto kupić modele lepsze i trwałe w granicach 1500 do 2000 zł. Najdroższe zestawy mogą kosztować nawet 15000 zł. Na cenę wpływają materiały, z jakich są wykonane oraz jakość mebli.

Opinie o Meble ogrodowe z technorattanu – co musisz wiedzieć? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com