Lustro grzewcze w łazience – co to takiego?

Lustro grzewcze w łazience

4.0 Opinie (1)
  • wyposażenie łazienki
  • łazienka
Lustro grzewcze w łazience

Lustro w łazience to jednej z najpopularniejszych elementów wystroju tego pomieszczenia. Możemy je znaleźć niemal w każdej łazience - małej, dużej, nowoczesnej czy minimalistycznej. Lustro nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie, ale przede wszystkim jest funkcjonalnym dodatkiem. Niestety, jest też powierzchnią, którą musimy czyścić po każdej kąpieli - w innym razie widzimy na nim nieustanne zacieki i smugi.

Istnieje jednak pewne nowoczesne rozwiązanie - lustro grzewcze. Sprawdź, co to takiego!

Nowoczesna łazienka - najciekawsze dodatki

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim minimalizm. Duże płytki, wyraziste kolory, geometryczne meble łazienkowe oraz przyjemne w dotyku tekstury materiałów. Dobierając dodatki do łazienki, musimy pamiętać o tym, aby pasowały do stylu, w jakim wykończyliśmy to pomieszczenie, a także, aby nie było ich za dużo. Dzięki tym dwóm zasadom dodatki pięknie podkreślą charakter naszej nowoczesnej łazienki

Modne dodatki do nowoczesnej łazienki to, między innymi:

  • duże lustro grzewcze,
  • donice z kwiatami,
  • tekstylny kosz na pranie,
  • grzejnik dekoracyjny.

Lustro w łazience - poznaj rodzaje!

Lustra łazienkowe występują obecnie w wielu rozmiarach oraz kształtach. Najpopularniejsze są lustra okrągłe podświetlane diodami LED. Taśmę LED instaluje się za lustrem, co daje efekt oświetlenia padającego bezpośrednio na naszą twarz. Lustro odbija światło, a nasza łazienka staje się jaśniejsza. 

Innym rodzajem lustra jest standardowe lustro prostokątne lub kwadratowe. Są to modele, które pasują do każdego rodzaju pomieszczenia. 

Lustro w ramie to z kolei produkt wyjątkowy - jest bardzo zdobne i dużo droższe niż inne rodzaje luster.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest lustro grzewcze, które, dzięki specjalnej technologii, osiąga temperaturę 40 stopni i nie paruje.

Ostatnim rodzajem lustra, jest lustro stojące. Jest to zazwyczaj długie lustro w ramie, które możemy oprzeć o ścianę lub zainstalować na specjalnym stelażu.

Jakie lustro do łazienki wybrać?

Łazienka w stylu glamour, boho czy minimalistyczna łazienka - do każdej z nich będzie pasowało zupełnie inne lustro. Jak zatem wybrać idealne lustro do łazienki? Przede wszystkim musimy zdecydować, gdzie zamontujemy lustro. Jeśli ma wisieć nad umywalką, to możemy wybrać lustro z ramą - do stylu glamour, lustro okrągłe - do stylu boho lub lustro podświetlane - do minimalistycznej łazienki. Mała łazienka może być wyposażona w lustro zamontowane na drzwiczkach szafki nad zlewem. Inną opcją jest zakup lustra stojącego - jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w dużej łazience.

Lustro grzewcze łazienkowe - kiedy się sprawdzi?

Każde lustro umieszczone w łazience, będzie skraplało na swojej powierzchni parę wodną, która unosi się w trakcie kąpieli oraz brania prysznica (nawet kilkuminutowego). Para wodna po wyschnięciu zostawia na lustrze zacieki oraz ślady kropli. Jest to uciążliwe, ponieważ takie szklane powierzchnie trzeba przecierać prawie nieustannie. Sytuację poprawić może częste uchylanie okna w łazience lub zainstalowanie systemu wietrzenia. Jednak, co jeśli w naszej łazience nie ma okna ani elektrycznej wentylacji? 

Ciekawym rozwiązaniem jest lustro grzewcze łazienkowe, które pod taflą lustra zainstalowaną ma specjalną matę grzewczą. Mata rozgrzewa lustro do 40 stopni, a dzięki temu para wodna nie osiada na jego powierzchni. Matę grzewczą można zainstalować w niemal wszystkich modelach luster. Nieparujące lustro łazienkowe jest więc ciekawą alternatywą dla standardowych luster.

Opinie o Lustro grzewcze w łazience – co to takiego? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 88 = 98

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor paralisart