Zabudowa AGD w kuchni. Sprawdź, czy warto!

AGD w zabudowie

4.0 Opinie (1)
AGD w zabudowie

Nowoczesna kuchnia kojarzy się obecnie z minimalistycznym zabudowaniem, gładkimi frontami mebli i wysokim połyskiem szafek kuchennych. Jednym ze współczesnych rozwiązań takiego projektowania kuchni jest ukrycie różnych sprzętów AGD. Zabudowa AGD sprawia, że szafki kuchenne wyglądają spójnie i elegancko, a co najważniejsze, kuchnia jest w pełni funkcjonalna. Trzeba tylko wiedzieć, co i kiedy można zabudować.

Funkcjonalna kuchnia, czyli jaka?

Dobrze urządzona kuchnia to taka, z której z przyjemnością korzysta się każdego dnia. Nieważne czy mała, czy duża jest nasza kuchnia, najważniejsze, żeby była w pełni funkcjonalna. Co to znaczy?

W pierwszej kolejności wskazać można na pojemność mebli kuchennych. Jeśli możemy do nich włożyć zastawę stołową, garnki czy suche produkty spożywcze, a w szafkach nadal jest miejsce, to znaczy, że nasze meble są dobrze dopasowane do naszych potrzeb.

Inną ważną kwestią jest łatwy dostęp do wszystkich szafek i produktów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza podczas gotowania, wtedy najlepiej jest mieć wszystko pod ręką.

Funkcjonalna kuchnia, to również taka, w której jednocześnie czas może spędzić kilka osób. Przydaje się to, jeśli lubimy wspólnie gotować lub jeść razem posiłki.

Zabudowana kuchnia - kiedy się sprawdzi?

Meble kuchenne, które wyprodukowane są z myślą o zabudowie AGD, cały czas są bardzo popularne. Przy takim zabiegu mała kuchnia wydaje się optycznie większa, a duża kuchnia zyskuje na eleganckim charakterze.

Zabudowana kuchnia sprawdzi się również w aneksach kuchennych w niewielkich mieszkaniach, oprócz optycznego powiększenia pomieszczenia, zyskamy na przestrzeni i estetyce wnętrza.

Kuchnia z wyspą, również będzie dobrze korespondowała z AGD w zabudowie. Dodatkową korzyścią wyspy będzie to, że AGD będziemy mogli zabudować właśnie w wyspie. Wtedy zyskamy dodatkową przestrzeń w szafkach kuchennych.

Zabudowa AGD w kuchni - jakie sprzęty można zabudować?

Zabudowana lodówka, zmywarka, mikrofala, czy piekarnik, to najpopularniejsze ukryte AGD

Zabudowana zmywarka czy lodówka, sprawdzą się najlepiej w szafce kuchennej stojącej, natomiast zabudowany piekarnik czy mikrofalówka, mogą być umieszczone w szafkach kuchennych wiszących. Najważniejsze jest to, żeby były one zainstalowane na odpowiedniej wysokości. 

Zabudowa AGD to rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdej kuchni. I nie trzeba wcale zamawiać do tego specjalnych mebli robionych na wymiar, sklepy meblowe oferują gotowe rozwiązania. Natomiast uwagę trzeba zwrócić na samo wyposażenie AGD. To bardzo ważne, aby wybierać modele odpowiednie do zabudowy. Nie każda lodówka, piekarnik, czy zmywarka nadaje się do zabudowy! 

AGD w zabudowie. Poznaj wady tego rozwiązania!

Chociaż kuchnia, która posiada ukryte sprzęty AGD, wygląda bardzo estetycznie, to pod uwagę trzeba wziąć wady tego rozwiązania. Najważniejsze wady AGD w zabudowie to:

  • brak możliwości przesunięcia wybranego AGD po zabudowie,
  • wadliwy sprzęt AGD można wymienić tylko na inny o takich samych rozmiarach,
  • nie każdy model AGD nadaje się do zabudowy,
  • utrudnione dostanie się do zabudowanej części sprzętu, np. odpięcia go od kontaktu.

AGD w zabudowie. Poznaj zalety tego rozwiązania!

AGD w zabudowie przynosi szereg zalet naszej kuchni. Główne zalety AGD w zabudowie to:

  • optyczne powiększenie pomieszczenia,
  • estetyczny wygląd kuchni,
  • nie musimy kupować sprzętów AGD jednej marki - są one obudowane i nie widać różnic w ich wyglądzie,
  • łatwość w dbaniu o czystość i porządek w kuchni.

Opinie o Zabudowa AGD w kuchni. Sprawdź, czy warto! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 − = 81

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com