Z jakiego materiału szafa do salonu?

szafa do salonu

4.0 Opinie (1)
 • meble do salonu
 • salon
 • szafa przesuwna
 • szafa z drewna naturalnego
szafa do salonu

Wybór mebli do salonu jest niezwykle ważnym elementem urządzania przestrzeni domowej. To, z jakiego materiału wybierzemy meble, będzie rzutowało na ich wytrzymałość i trwałość. Istotne jest nie tylko, z jakiego materiału będzie kanapa czy stolik kawowy w salonie, ale warto też przemyśleć materiał na szafę, jeżeli zamierzamy taki mebel nabyć.

Rodzaje materiałów na szafę 

W zależności od tego, jaki rodzaj szafy nas interesuje to mamy do wyboru różne materiały. Jeżeli poszukujemy klasycznej szafy dwudrzwiowej, to możemy wybierać wśród materiałów takich jak:

 • drewno lite 
 • płyty meblowe 
 • rattan 

Jeśli jednak poszukujemy szafy przesuwnej lub szafy z drzwiami składanymi do wyboru mamy modele wykonane z: 

 • drewna litego 
 • płyt meblowych 
 • szkła lacobel 
 • płyt akrylowych 

Właściwości materiałów na szafy 

Najpopularniejszymi materiałami na szafę są płyty meblowe oraz drewno lite, czyli naturalne. Szafy wykonane z prawdziwego i czystego drewna to piękne i eleganckie meble. Z pewnością taka szafa to zakup, który będzie służył przez lata. Meble z drewna litego są unikatowe z tego względu, że nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. 

Szafy z płyt meblowych czy to pilśniowych, wiórowych, czy paździerzowych będą dobrym zamiennikiem szaf z drewna naturalnego. Ten rodzaj materiałów jest zdecydowanie tańszy niż drewno naturalne, a może bardzo dobrze imitować ten surowiec. Płyty meblowe powstają z rozwłóknionego drewna lub wiór drzew, lub też łodyg drzew, które spaja się klejem lub żywicą. 

Szkło lacobel i płyta akrylowa to sztuczne materiały, które charakteryzują się wysokim połyskiem i nowoczesnym eleganckim designem. Zazwyczaj szafy wykonane z tych materiałów występują w białym kolorze. Zarówno jeden, jak i drugi materiał pięknie rozświetli i powiększy optycznie przestrzeń pokoju. 

Rattan kojarzy się głównie z meblami ogrodowymi, choć coraz częściej jest wykorzystywany również do produkcji mebli lub elementów mebli sypialnianych, kuchennych oraz salonowych. Rattan to materiał egzotyczny, lekki, ale zarazem bardzo trwały. Jeżeli chodzi o szafy to z rattanu produkuje się drzwi takiego mebla, które dodają egzotycznego i wyjątkowego charakteru wystrojowi wnętrza. 

Jaki materiał wybrać na szafę?

Warto kierować się przede wszystkim osobistymi preferencjami stylistycznymi oraz dopasować materiał szafy do wystroju salonu. W kwestii wyboru najlepszego materiału na szafę nie jest najbardziej istotne to, jakie tworzywo wybierzemy, ale to, u jakiego producenta kupimy mebel. Warto przed zakupem sprawdzić opinię o danym sklepie i modelu szafy, bo nawet jeśli wybierzemy szafę z odpornego i twardego drewna naturalnego, to złe wykonanie szafy zniszczy cały efekt, a dodatkowo sprawi, że szafa po kilku miesiącach będzie do wymiany. 

Opinie o Z jakiego materiału szafa do salonu? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 71 = 77

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com