Z jakiego materiału wybrać szafę do przedpokoju?

szafa-do-przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa z płyty laminowanej
szafa-do-przedpokoju

Szafa w przedpokoju to nie tylko praktyczny i funkcjonalny mebel, lecz także ważny element wystroju domu czy mieszkania. Szafa może sprawić, że przedpokój będzie wyglądał dobrze, lecz źle dobrana może spowodować, że pomieszczenie będzie wyglądać niekorzystnie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać szafę, która będzie wykonana z odpowiedniego materiału.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do przedpokoju?

Przedpokój to specyficzne miejsce, ponieważ jeżeli jest duży to nie wiadomo jak go urządzić, by nie był jedynie pustą przestrzenią w domu, ale jeżeli jest za mały to trudno wstawić tam jakiekolwiek meble. Metraż przedpokoju jest więc bardzo istotny w kwestii wyboru szafy. W małych przestrzeniach warto postawić szafy robione na wymiar. Ułatwi to wykorzystanie przestrzeni, tak aby szafa nie przytłoczyła i tak małego już metrażu. 

Bardzo ważny przy wyborze szafy jest materiał, lecz nie ze względu na wytrzymałość, a ze względu na właściwości niektórych tworzyw. Jeżeli mamy ładny i przestronny przedpokój to możemy wybrać każdy rodzaj materiału na szafę. Problem zaczyna się w mniejszych przedpokojach. Aby nie przytłoczyć tego miejsca, warto unikać ciemnego drewna oraz ogólnie ciemnych kolorów. Najlepiej sprawdzą się szafy z lustrami w jasnych kolorach oraz modele wykończone z połyskiem. Taki wybór sprawi, że przestrzeń zrobi się jaśniejsza, a optycznie będzie wyglądać na większą.  

Jaki materiał wybrać?

To zależy, co chcemy uzyskać i jakie mamy warunki. Warto pamiętać, że meble z drewna naturalnego ocieplą przestrzeń i sprawią, że będzie bardziej przytulna. Więc jeśli mamy dom urządzony w chłodnym minimalistycznym stylu to może warto dodać ciepły akcent i postawić w przedpokoju drewnianą szafę. Z kolei w przypadku małego i ciasnego przedpokoju najlepiej sprawdzi się szkło lacobel, płyta akrylowa oraz jasne odcienie drewna i płyt meblowych. 

Opinie o Z jakiego materiału wybrać szafę do przedpokoju? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 15 = 19

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com