Okrągły stół do jadalni – kiedy się sprawdzi?

okrągły stół do jadalni

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • stół jadalniany
  • stół do jadalni
okrągły stół do jadalni

Okrągły kształt stołu jest bardzo często wybierany do domów i mieszkań zarówno przez większe rodziny, jak i te mniejsze. Taki wariant ma wiele plusów, jednak czy nadaje się do każdej jadalni?

Stół okrągły do jadalni – wady i zalety

Okrągły kształt ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim nadaje się do dużego stołu, przy którym zmieści się nawet kilkanaście osób, ale też w mniejszym wydaniu sprawdzi się rewelacyjnie. Jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ nie posiada ostrych rogów, dlatego nie trzeba się obawiać o biegające wokół stołu pociechy. Okrągły kształt ułatwia komunikację między osobami siedzącymi przy stole. 

Jedyną wadą takiego stołu jest to, że nie wygląda on dobrze pod ścianą tak jak np. stół prostokątny. Najlepiej prezentuje się w centralnej części jadalni, dlatego taki mebel powinien mieć odpowiednio dużo przestrzeni na środku pomieszczenia. 

Stół okrągły do jadalni – komu się sprawdzi?

To, czy sprawdzi nam się taki typ stołu zależy od naszych osobistych preferencji. Nie każdemu taki kształt się podoba i pomimo wielu zalet, jakie posiada, jeżeli nie jesteśmy do niego przekonani, to takie rozwiązanie nie jest dla nas. Wtedy warto zastanowić się nad innym kształtem stołu i wybrać go na podstawie indywidualnych upodobań. 

Okrągły stół powinni wybrać wszyscy miłośnicy wystroju wnętrz boho. Ten kształt sprawdzi się idealnie w jadalni stylizowanej na boho. Jego łagodny wygląd nada naturalności, delikatności i lekkości każdemu pomieszczeniu. 

Stół okrągły do jadalni – gdzie się sprawdzi?

Okrągły stół sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszych jadalni, jak i większych. Jednak trzeba mieć odpowiednio dostosowaną przestrzeń do takiego stołu, ponieważ najlepiej wygląda w centralnej części pomieszczenia, a niekoniecznie na rogu czy pod ścianą. Dlatego warto wymierzyć wcześniej metraż i kupić taki stół, który spokojnie się zmieści na środku pokoju lub zamówić stół robiony na wymiar. Wtedy unikniemy wielu frustracji, które często towarzyszą takim decyzjom. 

Opinie o Okrągły stół do jadalni – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

26 − 17 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com