Ogrzewacze tarasowe. Poznaj ich rodzaje!

Ogrzewacze tarasowe.

4.0 Opinie (1)
Ogrzewacze tarasowe.

Ogrzewacze tarasowe to urządzenia, które często zobaczyć możemy w ogródkach restauracyjnych i kawiarnianych. Dzięki nim możemy spędzać czas na zewnątrz, ciesząc się przyjemnym ciepłem, nawet podczas chłodnych letnich wieczorów, czy w trakcie okresu jesienno-zimowego.

Coraz częściej są one kupowane do prywatnych ogrodów, a także ustawiane na tarasach przydomowych. Jaką pełnią funkcję i jakie rodzaje ogrzewaczy możemy spotkać?

Wybór ogrzewacza tarasowego - na co zwrócić uwagę?

Właściciele tarasów, którzy chcą spędzać czas na świeżym powietrzu nawet w trakcie chłodniejszych dni lub wieczorów, mogą zdecydować się na dogrzanie tej przestrzeni ogrzewaczem ogrodowym. Istnieje jednak kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na zakup ogrzewacza tarasowego.

Pierwszym z nich jest wielkość tarasu oraz jego zadaszenie lub zabudowa. Im większy jest nasz taras, tym więcej energii będziemy potrzebować, aby go ogrzać. Na większych tarasach zaleca się ustawienie większego ogrzewacza lub kilku mniejszych urządzeń. Jeśli dysponujemy tarasem zabudowanym, na przykład patio, ogrodem zimowym lub przyścienną werandą, powinniśmy zmierzyć powierzchnię i przed zakupem ogrzewacza porozmawiać z fachowcami lub sprzedawcami tych urządzeń.

Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując ogrzewacz tarasowy, jest częstotliwość jego użytkowania. Jeśli będziemy z niego korzystać bardzo często i długo, to koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę koszty eksploatacji tego urządzenia.

Ostatnim bardzo ważnym czynnikiem są warunki atmosferyczne. Komfortowe spędzanie czasu w pobliżu ogrzewacza tarasowego, będzie możliwe tylko wtedy, jeśli na tarasie lub w ogrodzie zimowym uzyskamy optymalną temperaturę. Z ogrzewaczy tarasowych można korzystać w chłodniejsze dni i wieczory, natomiast lepiej nie włączać ich w trakcie deszczu lub przy silnych podmuchach wiatru.

Rodzaje ogrzewaczy tarasowych. Poznaj je!

Ogrzewacze tarasowe są dostępne w różnych rodzajach. Najpopularniejsze z nich to:

  • ogrzewacze gazowe, 
  • ogrzewacze na biopaliwo,
  • ogrzewacze elektryczne.

Z pewnością, każdy rodzaj ogrzewacza łączy to, że niewielkie modele tego urządzenia, sprawdzą się nawet na małym tarasie. Instalacja ogrzewaczy tarasowych jest prosta, zwłaszcza w przypadku ogrzewacza elektrycznego, który wymaga jedynie podłączenia do prądu. Jak zatem wybrać rodzaj na nasz taras? Oto krótka charakterystyka różnych rodzajów ogrzewaczy tarasowych.

OGRZEWACZ GAZOWY

Do ogrzewacza gazowego wykorzystuje się gaz propan-butan lub gaz ziemny. Korzystanie z tego urządzenia wiąże się z dużą wydajnością przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów użytkowania. Ze względów bezpieczeństwa warto pamiętać o dokładnym zamocowaniu butli z gazem oraz ustawienie ogrzewacza na równej powierzchni. Urządzenie musi być stabilne.

OGRZEWACZ NA BIOPALIWO

Ogrzewacz na biopaliwo to ekologiczny odpowiednik ogrzewacza gazowego. Paliwo, które wykorzystują, jest pochodzenia roślinnego, a co za tym idzie, jest ono biodegradowalne. Ten rodzaj ogrzewacza jest również tańszy w utrzymaniu, wystarczy korzystać z dobrej jakości biopaliwa, aby cieszyć się z wieloletniej eksploatacji tego urządzenia. 

OGRZEWACZ ELEKTRYCZNY

Ogrzewacz elektryczny jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga dodatkowego paliwa, aby ogrzewać taras czy patio. Warto pamiętać, że urządzenie to, musi być podpięte do prądu, co może być uciążliwe, jeśli chcemy korzystać z niego w ogrodzie.

Ogrzewacz tarasowy - cena

Cena ogrzewacza tarasowego zależy od wielu czynników. Są to, między innymi: rodzaj paliwa, moc ogrzewacza, a także marka urządzenia. Ogrzewacze tarasowe mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Opinie o Ogrzewacze tarasowe. Poznaj ich rodzaje! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 3 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com