Wieszaki w przedpokoju. Wiszące czy stojące?

wieszaki do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
wieszaki do przedpokoju

Niezależnie od wielkości przedpokoju, który chcemy urządzić, powinniśmy zamontować w nim wieszaki. Trzymanie kurtek i płaszczy w szafie również ma swoje zalety, jednak wieszak ścienny czy stojący sprawdzi się lepiej w domach i mieszkaniach, do których często przychodzą goście. Jaki wieszak do przedpokoju wybrać?

Poznaj kluczowe elementy każdego przedpokoju!

Przedpokój bez wieszaków, półki na buty czy nawet niewielkiej szafy będzie mało funkcjonalnym pomieszczeniem. Te trzy elementy są kluczowe. Pierwsze wrażenie naszego domu czy mieszkania robi właśnie przedpokój, nie zapominajmy o tym podczas planowania. Przedpokój ma być funkcjonalny również dla naszych gości. 

Rodzaj mebli, którymi wyposażymy przedpokój będzie zależał głównie od wielkości tego pomieszczenia. W małym przedpokoju sprawdzą się najlepiej meble wielofunkcyjne, które mogą być wykonane na wymiar, ale również wszelkiego rodzaju wieszaki ścienne - idealne do małych pomieszczeń. Duży przedpokój może być umeblowany szafą dwudrzwiową, ławką oraz wieszakiem stojącym. Każdy element, który wstawiamy do przedpokoju, powinien uzupełniać jego styl.

Mały przedpokój - meble wielofunkcyjne

Umeblowanie małego przedpokoju nie jest łatwe. Co zrobić aby nawet mały i ciemny przedpokój był elegancki i w pełni funkcjonalny? Najlepszym sposobem jest wstawienie do tego pomieszczenia mebli wielofunkcyjnych. Zaplanowanie niewielkiego metrażu powinniśmy rozpocząć od zastanowienia się, czy wolimy szafę narożną, wieszak wolnostojący z siedziskiem czy może chcemy zamontować kompozycję mebli w jednej bryle. Niezależnie od tego, co wybierzemy, powinniśmy sprawdzić, czy wybrany model zmieści się do naszego przedpokoju.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w małym przedpokoju jest wykorzystanie wolnych boków szafy, jej drzwi czy ścian pomieszczenia. Dla przykładu, jeśli mamy szafę, to na jednym jej boku możemy powiesić lustro, a na drugim haczyki do ubrań. Wybierając wieszak wolnostojący z siedziskiem, wybierzmy model, który w siedzisku mieści schowek - w ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Ciekawym przykładem jest kompozycja mebli w jednej bryle. Jest to zestaw, który możemy zamówić na wymiar.

Wieszaki do przedpokoju - rodzaje

Wieszak w przedpokoju to element obowiązkowy. Możemy postawić w nim wieszak wolnostojący na ubrania lub przykręcić do ściany haczyki, na których powiesimy kurtki czy płaszcze. Innym rodzajem wieszaka, który pasuje do wielu przedpokojów jest wieszak wolnostojący z siedziskiem. Wszystkie rodzaje wieszaków możemy spotkać w wersjach drewnianych lub metalowych. To, jaki rodzaj i materiał wieszaka wybierzemy, zależy przede wszystkim od metrażu przedpokoju oraz stylu, w jakim go urządzamy.

Wieszak ścienny do przedpokoju - wady i zalety

Bardzo popularnym elementem wyposażenia przedpokoju jest zamontowanie wieszaków ściennych. Mają one jednak swoje wady, do których zaliczyć możemy, między innymi:

  • konieczność wiercenia otworów w ścianie lub meblach,
  • niewielka możliwość przeniesienia uchwytów,
  • źle zamontowane lub samoprzylepne haczyki, mogą spadać pod ciężarem powieszonych ubrań.

Wieszak ścienny ma również swoje zalety:

  • jest to tanie rozwiązanie,
  • jest łatwy w montażu,
  • zajmuje niewiele miejsca w przedpokoju.

Wieszak wolnostojący na ubrania - gdzie się sprawdzi?

Wieszak wolnostojący na ubrania sprawdzi się najlepiej w przestronnym przedpokoju. Pamiętajmy, że powinien być on ustawiony w pewnej odległości od ścian i mebli, tylko w ten sposób wykorzystamy nawet tylne uchwyty. Nie należy się decydować na ten model wieszaka, jeśli nasz przedpokój jest wąski.

Opinie o Wieszaki w przedpokoju. Wiszące czy stojące? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 61

Podobne