Stół w przedpokoju – do czego służy i kiedy sprawdzi się najlepiej?

Stół w przedpokoju

4.0 Opinie (1)
 • przedpokój
Stół w przedpokoju

Jednym z pomieszczeń, które zasługują na naszą szczególną uwagę jest przedpokój. Pomieszczenie to, musi być nie tylko w pełni funkcjonalne i wyposażone w odpowiednie meble, ale również powinno bardzo dobrze się prezentować. To właśnie w przedpokoju witamy naszych gości i jest to pierwsze miejsce, które widzą, wchodząc do naszego domu.

Jednym z ciekawych elementów wystroju przedpokoju jest stół, który możemy rozważyć, jeśli urządzamy przedpokój w niekonwencjonalny sposób.

Do czego może się przydać stół w przedpokoju i kiedy się sprawdzi?

Sprawdź!

Stół w przedpokoju - ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni

Stół ustawiony w przedpokoju może być doskonałym sposobem na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zwłaszcza w bardzo dużym i przestronnym pomieszczeniu, możemy mieć problem z panującą tam “pustką”, którą wypełnić może tylko dodatkowy mebel. Jeśli nie chcemy wstawiać do takiego przedpokoju dodatkowej szafy, siedziska czy regału, dobrym pomysłem będzie postawienie niewielkiego stołu. Będzie on wyjątkowym dodatkiem, ale również idealnym miejscem na położenie naszych rzeczy osobistych i drobiazgów.

Stół w przedpokoju - dodatkowe miejsce przechowywania rzeczy

W pełni funkcjonalny przedpokój charakteryzuje się między innymi tym, że wszystko mamy pod ręką. Stół postawiony w rogu pomieszczenia pozwoli nam na jeszcze lepsze zorganizowanie przedpokojowej przestrzeni. Na blacie stołu możemy kłaść klucze, listy, portfel, czy telefon, a w jego szufladzie lub w półce - mniejsze drobiazgi, z których nie korzystamy na co dzień.

Jaki stół do przedpokoju wybrać?

Wybór odpowiedniego stołu do przedpokoju jest kluczowy dla osiągnięcia praktycznego i estetycznego efektu, dlatego w pierwszym kroku powinniśmy sprawdzić dostępny metraż. To od niego zależy wielkość oraz kształt stołu, który będziemy mogli postawić w tym pomieszczeniu. 

Jeśli przedpokój jest stosunkowo niewielki, dobrym wyborem będą małe stoliki, które nie zdominują naszego wnętrza. W małym przedpokoju sprawdzą się:

 • stoliki okrągłe,
 • stoliki narożne,
 • stoliki kwadratowe,
 • stoliki z szufladą,
 • stoliki z półką,
 • stoliki składane.

Jeśli jednak dysponujemy przestronnym przedpokojem, możemy zakupić większy stół, który posłuży nie tylko jako miejsce do przechowywania, ale także śmiały, dekoracyjny akcent.

Styl stołu - dlaczego to takie ważne?

Kolejnym ważnym aspektem jest styl stołu, który chcemy umieścić w przedpokoju. Możemy wybrać stół o prostej, minimalistycznej formie, który wpasuje się w nowoczesne wnętrza. Jeśli wolimy jednak klasyczny styl lub design glamour, warto zwrócić uwagę na stół z delikatnymi zdobieniami lub wykończeniem imitującym naturalne drewno. Ważne jest również dopasowanie koloru stołu do reszty wystroju przedpokoju. Dlatego, jeśli zależy nam na spokojnym i przytulnym wnętrzu, zdecydujmy się raczej na stół drewniany lub biały,  delikatny stolik okrągły. Wybierając metalowy stół industrialny albo mebel o mocnym kolorze uzyskamy efekt kontrastu, który pasować będzie do odważnych projektów. 

Niezależnie od stylu, kluczem jest wybór stołu, który będzie współgrał z pozostałymi elementami wnętrza, tworząc spójną kompozycję.

Stół w przedpokoju - idealne dodatki

Stół w przedpokoju może być elementem dekoracyjnym i przyciągającym uwagę, a jednocześnie w pełni funkcjonalnym. Idealne dodatki na stół w przedpokoju to:

 • ozdobny flakon z kwiatami lub ręcznie robiona donica na kwiaty,
 • lampka stołowa,
 • niewielkie, stojące lusterko,
 • zdjęcia w ramkach.

Opinie o Stół w przedpokoju – do czego służy i kiedy sprawdzi się najlepiej? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 2 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com