Szafa z drzwiami ażurowymi – kiedy się sprawdzi?

szafa ażurowa do sypialni

0.0 Opinie (0)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
szafa ażurowa do sypialni

Materiały ażurowe nie goszczą zbyt często w naszych domach, a szkoda, bo mają wiele ciekawych zastosowań. W tym artykule skupimy się jednak na szafie ażurowej. Dlaczego warto ją mieć? Do jakich wnętrz najbardziej pasuje? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.  

Szafy ażurowe – co to takiego? 

Szafy ażurowe są to meble, które wyglądem i konstrukcją przypominają okiennice. Drzwi takiej szafy są wypełnione poziomymi listwami ułożonymi pod odpowiednim kątem tak, aby przypominały żaluzje. Drzwi szafy ażurowej często pełnią funkcje wentylacyjne dzięki szparom, które znajdują się pomiędzy lamelkami. 

Rodzaje szaf ażurowych ze względu na system otwierania 

Wyróżnia się cztery sposoby otwierania drzwiczek ażurowych:

  • składane - przypominają konstrukcją staroświeckie drzwi harmonijkowe, ponieważ gdy otwieramy szafę to drzwiczki dzielą się na mniejsze fragmenty, które na siebie zachodzą 
  • przesuwne - działają na bardzo podobnej zasadzie, co system drzwi w szafach przesuwnych 
  • rozwierane - drzwiczki w takie szafie otwiera się od środka. Należy je delikatnie przyciągnąć do siebie, a następnie przesunąć na boki.  
  • otwierane w klasyczny sposób - występuje w standardowych dwudrzwiowych modelach 

Do jakich wnętrz sprawdzi się szafa ażurowa?

Szafa z ażurowymi drzwiczkami odnajdzie się w wielu stylach wnętrzarskich. Jednak szczególnie pasuje do wnętrz stylizowanych na boho, a także w pomieszczeniach w stylu hampton, marynistycznym oraz retro. Plusem tego rodzaju szaf jest to, że można je pomalować. Najczęściej meble występują w naturalnym kolorze drewna lub są pomalowane na biało. Szafy w naturalnym odcieniu oraz w jasnych barwach łatwo jest wpasować w każdy wystrój, dlatego te modele są najbardziej popularne. 

Czy warto kupić szafę ażurową do sypialni? 

Taki rodzaj szafy doskonale sprawdzi się w sypialni. W wersji białej nadaje się do bardziej klasycznych i eleganckich sypialni. Wariant w kolorze naturalnego drewna doda pomieszczeniu ciepłego i przytulnego charakteru. Oprócz aspektów wizualnych szafa ażurowa jest również praktyczna i pojemna, a dzięki różnorodnym systemom otwierania drzwi możemy wybrać opcje, która będzie dla nas najwygodniejsza.

Opinie o Szafa z drzwiami ażurowymi – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + = 11

Opinie

  1. P Pozdrawiam

    Bardzo ciekawa szafa, ale gdzie można taką kupić?

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com