Szafa przesuwna, czy z drzwiami uchylanymi – co lepsze do przedpokoju?

Szafa-do-przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa z drewna naturalnego
Szafa-do-przedpokoju

Przedpokój to idealne miejsce, aby postawić tam szafę na kurtki zimowe, tekstylia pościelowe czy buty sezonowe, w których aktualnie nie chodzimy. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w szafie, która znajduje się w sypialni czy w pokoju dzieci. Jaki rodzaj szafy wybrać? 

Szafa z uchylanymi drzwiami a przedpokój 

To, jaki rodzaj szafy do przedpokoju powinniśmy wybrać, zależy od tego, jak duży jest przedpokój. Zazwyczaj nie mamy zbyt wiele miejsca w tej części domu. Jeżeli w przedpokoju nie mamy za wiele miejsca, to klasyczna szafa z otwieranymi drzwiami się nie sprawdzi. Taki rodzaj szafy może utrudniać przejście, gdy jej drzwi będą otworzone. Dlatego szczególnie w wąskim przedpokoju takie rozwiązanie się nie sprawdzi. 

Jednak to, że klasyczne szafy z otwieranymi drzwiami się nie sprawdzą, nie znaczy, że każdy model szafy z takim systemem drzwi opartych na zawiasach będzie nieodpowiedni. Na rynku meblarskim coraz częściej możemy zobaczyć ciekawe modele szaf z płyt akrylowych lub szkła lacobel. Takie modele składają się z kilku mniejszych drzwi, które po rozłożeniu nie są aż tak szerokie, jak klasyczne drzwi w szafach dwudrzwiowych. Dodatkowo takie modele najczęściej można dostać w kolorze białym. Postawienie białej szafy z połyskiem w małym przedpokoju sprawi, że ta przestrzeń będzie optycznie wyglądać na nieco większą, niż w rzeczywistości jest. 

Szafa przesuwna a przedpokój 

Szafa przesuwna to najchętniej wybierany model w ostatnich latach. To bardzo wygodne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się również w przedpokoju. Drzwi w takiej szafie jak sama nazwa wskazuje, opierają się na systemie przesuwnym i nie trzeba ich wyciągać do siebie, przez co nie zabierają miejsca i nie blokują przejścia w trakcie wkładania lub wyciągania z szafy ubrań.

Opinie o Szafa przesuwna, czy z drzwiami uchylanymi – co lepsze do przedpokoju? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

77 + = 79

Podobne