Szafka nocna wolnostojąca – kiedy się sprawdzi?

szafka nocna wolnostojąca

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • szafka nocna
szafka nocna wolnostojąca

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu i mieszkaniu. Oprócz wygodnego łóżka, dopasowanego do naszych potrzeb, bardzo ważne jest uzupełnienie tej przestrzeni o funkcjonalne meble dodatkowe, takie jak szafa lub komoda oraz szafkę nocną.

Szafka nocna - czy jest niezbędna?

Półeczka nad zagłówkiem, mała szafka nocna lub wisząca szuflada, to tylko niektóre możliwości zagospodarowania przestrzeni wokół naszego łóżka w sypialni. Nawet niewielka przestrzeń do odłożenia rzeczy obok łóżka jest niezbędna. Dlaczego? Leżąc z książką w ręku, możemy na szafce nocnej umieścić lampkę, która przyjemnie oświetli strony książki, a po skończonej lekturze nie musimy wstawać z łóżka, aby odłożyć książkę. 

Na szafce nocnej możemy położyć zegarek, postawić budzik, lampkę nocną lub radio, czy odłożyć telefon. Wszystko to, mamy cały czas pod ręką i nie musimy niepotrzebnie schodzić w nocy z łóżka.

Rodzaje szafek nocnych

Zastanawiając się nad idealną szafką nocną, która spełni nasze oczekiwania i w 100% odpowie naszym potrzebom, możemy sprawdzić różne rodzaje tego mebla. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie półka nad zagłówkiem łóżka, w której mieścić się będzie mini-biblioteczka. Osoby, które w sypialni zamontowane mają łóżko na wysokim stelażu, najchętniej wybiorą półkę wiszącą na odpowiedniej wysokości. Natomiast szafka nocna wolnostojąca będzie najlepszym wyborem, dla osób, które cenią sobie częste zmiany aranżacyjne.

Obecnie na rynku królują szafki nocne wolnostojące, są one łatwe w montażu i pasują niemal do każdego wnętrza i łóżka.

Szafka nocna wolnostojąca - jaką wybrać?

Podczas szukania idealnej szafki nocnej wolnostojącej, możemy spotkać się również ze stolikami nocnymi. Jaka jest różnica pomiędzy szafką nocną i stolikiem nocnym?

Szafki nocne posiadają dodatkową półeczkę, szufladę lub drzwiczki, natomiast stolik nocny posiada tylko jeden, górny blat i wygląda jak stolik. To, na który mebel się zdecydujemy, zależy od tego, czy chcemy mieć przy łóżku dodatkową przestrzeń do przechowywania naszych rzeczy, czy też nie.

Jeśli zależy nam na tym, aby szafka nocna wolnostojąca pomieściła więcej osobistych rzeczy, powinniśmy zastanowić się nad wyborem szafki z szufladą i dodatkowymi półeczkami. Natomiast, jeśli chcemy zakupić minimalistyczny mebel, na którym ma stać lampka nocna, możemy zdecydować się na szafkę nocną wolnostojącą z małą szufladą - możemy do niej schować zegarek czy telefon.

Projektując sypialnię, możemy wybrać również stylową szafkę nocną wolnostojącą na nóżkach lub na kółkach - takie meble łatwiej będzie nam przesuwać i dopasowywać do naszych potrzeb.

Szafka nocna wolnostojąca - wymiary

Dobrze dobrana szafka nocna wolnostojąca, to taka, która jest równa z wysokością naszego łóżka lub niewiele od niego wyższa. Nie powinniśmy decydować się na niskie szafki nocne, ponieważ korzystanie z nich będzie bardzo niewygodne. 

Oprócz wysokości, bardzo ważna jest szerokość szafki nocnej wolnostojącej. Jeśli chcemy ją ustawić pomiędzy łóżkiem a ścianą, musimy bardzo dokładnie zmierzyć przestrzeń, tak żeby szafka bez problemu zmieściła się we wnękę i miała miejsce na pełne otwarcie drzwiczek lub szuflady. 

Jeśli nie znajdziemy szafki nocnej wolnostojącej w zadowalających nas rozmiarach, możemy zdecydować się na wykonanie szafki nocnej na wymiar.

 Szafka nocna wolnostojąca - wady i zalety

Szafka nocna wolnostojąca posiada wiele zalet. Należą do nich między innymi:

  • możliwość dowolnego ustawienia mebla,
  • szeroki wybór w sklepach meblarskich,
  • standardowe wymiary,
  • różne materiały wykonania,
  • możliwość przechowywania wielu rzeczy przy łóżku.

Natomiast największymi wadami szafek nocnych wolnostojących są:

  • standardowe wymiary, które mogą nie pasować do wysokich lub bardzo niskich łóżek,
  • niewielka powierzchnia górnego blatu.

Opinie o Szafka nocna wolnostojąca – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 − 85 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie shutterstock.com, autor Pipas Imagery