Meble tarasowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

meble tarasowe

4.0 Opinie (1)
  • taras
  • meble na taras
meble tarasowe

Kupując meble na taras warto wziąć pod uwagę materiał, z jakiego są zrobione, a także aspekty praktyczne oraz estetyczne. Meble na taras powinny pasować do jego wielkości i stylu, ale również preferencji użytkowników.

Meble na taras – jak wybrać odpowiednie?

Wybierając odpowiednie meble tarasowe należy wziąć pod uwagę ich przeznaczenie - czy potrzebujemy mebli wypoczynkowych, czy do spożywania posiłków. Najlepiej, jeśli taras jest wystarczająco duży i możemy sobie pozwolić na obie te strefy, ale kiedy nie jest to możliwe, trzeba wybrać najważniejszą. Decydując się na komplet wypoczynkowy można dodatkowo wybrać mały zestaw jadalniany składany, który wykorzystamy w razie potrzeby. A jeżeli wolimy stół i krzesła na tarasie, to możemy kupić rozkładany leżak lub zawiesić hamak.

Dobrym rozwiązaniem są też meble modułowe lub meble, które można układać jedne na drugie, dzięki czemu możemy swobodnie aranżować przestrzeń na tarasie w zależności od okoliczności. To ważne, żeby wygospodarować wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie się poruszać. Poza tym lepiej się wypoczywa na tarasie, który jest harmonijnie urządzony, a nie przytłaczający i zagracony.

Meble tarasowe - materiały

Kiedy wiemy już, jakiego rodzaju mebli na taras szukamy, należy się zastanowić, z jakiego materiału powinny być zrobione. To zależy od ilości miejsca, a także stylu tarasu oraz mieszkania, ponieważ przestrzenie się łączą i powinny być spójne. Kolejną kwestią jest to, czy taras jest zadaszony, czy nie, jak również to, czy mamy miejsce do przechowywania mebli tarasowych zimą. Biorąc pod uwagę powyższe możemy wybierać z mebli:

  • drewnianych
  • rattanowych
  • wiklinowych
  • metalowych
  • technorattanowych
  • plastikowych

Ceny mebli tarasowych

Oczywiście nasz budżet też jest ważny przy wyborze mebli na taras. Najtańsze są meble z plastiku - krzesła dostaniemy już od 20-30 złotych za sztukę. Warto jednak zapłacić wyższą cenę za lepszej jakości tworzywo, takie meble będą bardziej wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Najdroższe meble tarasowe będą z metalu, drewna egzotycznego czy technorattanu, mogą one kosztować nawet 20000 złotych.

Żeby kupić meble na taras taniej, warto rozglądać się za nimi poza sezonem, można wtedy dostać dobre modele w cenach promocyjnych. Poza tym lepiej jest sprawdzać oferty w różnych sklepach i szukać rabatów, wyprzedaży lub promocji. Oszczędzić też możemy przy zakupie zestawów mebli.

Opinie o Meble tarasowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 3 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com