Szafa przesuwna z lustrem do sypialni – kiedy się sprawdzi?

szafa z lustrem

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa do sypialni
szafa z lustrem

Szafa przesuwna z lustrem to najchętniej kupowany model spośród szaf sypialnianych. Taki mebel jest bardzo praktyczny. We wnętrzu szafy przesuwnej możemy znaleźć miejsce na wieszaki, a także pojemne półki na ubrania. Szafa z systemem drzwi przesuwnych to rozwiązanie, które pozwoli na doskonałe zorganizowanie każdej przestrzeni. 

Szafa przesuwna – rodzaje 

Wśród szaf z systemem drzwi przesuwnych wyróżnia się:

  • szafy wolnostojące
  • szafy wnękowe (zabudowane)
  • dwudrzwiowe
  • trzydrzwiowe 

Szafy wolnostojące są wygodne ze względu na swoją mobilność, bez problemu można zmienić położenie takiego mebla, gdy tylko mamy na to ochotę. Szafy wnękowe z kolei są stale zabudowane. Jeżeli chcemy zmienić położenie mebla należy to zrobić poprzez demontaż. Szafy wnękowe są robione na wymiar, a od tego są znacznie cięższe i masywniejsze od wolnostojących. 

Szafy przesuwne zazwyczaj występują w wersji dwudrzwiowej lub trzydrzwiowej. Minusem systemu drzwi przesuwnych jest to, że dwie osoby jednocześnie nie mogą korzystać z jednej szafy, ponieważ drzwi po otwarciu blokują dostęp do reszty mebla. 

Gdzie kupić szafę przesuwną?

Szafę przesuwną można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. W popularnych sieciówkach można znaleźć szafy, które są bardzo atrakcyjne cenowo. Warto szukać szaf przesuwnych w małych lokalnych salonach meblowych, które często mają ciekawszą ofertę niż sklepy sieciówkowe. 

Jednak najlepszym rozwiązaniem, choć zdecydowanie najdroższym jest zamówienie szafy przesuwnej na wymiar. Dzięki temu możemy zadecydować nie tylko o wymiarach i materiale, z którego będzie wykonana szafa, ale też o ilości i rodzaju pólek oraz przegródek. 

Kiedy postawić na szafę przesuwną z lustrem?

Model z lustrem idealnie nadaje się do sypialni, które mają słaby dostęp do światła naturalnego lub są po prostu małe. Lustro rozświetli przestrzeń i sprawi, że pokój będzie się wydawał bardziej przestronny. Rewelacyjne połączenie do pomieszczeń ze słabym oświetleniem to szafa przesuwna ze szkła lacobel z lustrem. Białe połyskujące szkło podbije efekt rozjaśnienia i optycznego powiększenia. 

Opinie o Szafa przesuwna z lustrem do sypialni – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 − = 81

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com