Szafka nocna z litego drewna – co to oznacza?

szafka nocna z litego drewna

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafki nocne
szafka nocna z litego drewna

Czym jest drewno lite? Czym różnią się meble drewniane od tych z drewna litego? Dlaczego w przemyśle meblarskim te dwa pojęcia nie są ze sobą tożsame? 

Szafka nocna z drewna litego a szafka nocna drewniana 

Mianem szafek drewnianych określa się bardzo często meble wykonane z materiałów drewnopodobnych, które są pokryte cienką warstwą drewna. Producenci mebli z drewna naturalnego, aby odróżnić swoje produkty od produktów udających drewno naturalne, stworzyli nazwę, która ma zapewniać, że mebel został wykonany w 100 proc. z naturalnego, prawdziwego drewna. 

Jakie są zalety szafek nocnych z drewna litego? 

Drewno lite odznacza się rewelacyjną jakością. Taki rodzaj surowca gwarantuje najwyższą trwałość oraz profesjonalną i dokładną obróbkę. Dzięki temu meble będą pozbawione defektów, a zostaną uwydatnione najlepsze cechy drewna. 

W wyniku wieloetapowej i czasochłonnej obróbki powstają trwałe, solidne i piękne szafki nocne. Żaden materiał nie jest w stanie w pełni oddać tej jakości, trwałości i wyjątkowego designu. Szafki z drewna litego nadadzą wyjątkowego i niepowtarzalnego klimatu każdej sypialni. 

Dodatkowo warto wspomnieć, że meble produkowane z drewna naturalnego są przyjazne dla alergików dzięki właściwościom higroskopijnym. Łatwo też zetrzeć z nich kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą powodować dyskomfort. Ponadto do ich produkcji nie wykorzystuje się sztucznych klejów, a zamiast tego używa się naturalnych substancji, które są neutralne dla osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia.

Opinie o Szafka nocna z litego drewna – co to oznacza? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 − 56 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com