Jaką szafę do pokoju dziecięcego wybrać?

szafa-do-pokoju-dziecka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
szafa-do-pokoju-dziecka

Szafa w pokoju dziecka musi być naprawdę wielofunkcyjna i wytrzymała. W takim meblu musimy pomieścić mnóstwo ubranek, które z czasem trzeba wymieniać na coraz większe rozmiary, wiele par bucików, kurtek, czapek oraz różne akcesoria, a często też zabawki. Jak wybrać szafę, która sprosta temu zadaniu? 

Jakie drzwi w szafie wybrać? 

Jednym z najważniejszych aspektów, gdy kupujemy szafę do pokoju dziecięcego, jest wybór odpowiednich drzwi. Przede wszystkim nie powinniśmy się kierować designem szafy, lecz bezpieczeństwem dzieci. Klasycznie otwierane drzwi nie są najlepszym wyborem. Dzieci bawiąc się takimi drzwiami, mogą sobie zrobić krzywdę. Dodatkowo taki rodzaj drzwi bardzo łatwo otworzyć, a wiadomo, że dzieciaki zwłaszcza takie, które dopiero co nauczyły się chodzić, lubią wyrzucać z szuflad i szaf wszystko, co wpadnie im w ręce. 

Szafa z lustrem również nie jest bezpieczna dla dzieci. Mogą one stłuc lustro, uderzając w nie zabawką lub innym przedmiotem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie szafa przesuwna z płyty meblowej lub drewna. Drzwi przesuwne będą ciężkie do otworzenia dla najmłodszych urwisów, więc wyrzucenie wszystkiego szafy przez dziecko nie będzie już problemem. Ponadto taki rodzaj szafy nie stanowi zagrożenia podczas zabawy. Nie ma ryzyka, że dzieci otwierając taką szafę, uderzą się nią. 

Szafa wolnostojąca czy zabudowana? 

Wybierając rodzaj szafy, jaki chcemy kupić do pokoju dziecięcego, również powinniśmy się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci. Szafa wolnostojąca będzie mniej bezpieczna dla dzieci, zwłaszcza takich w wieku przedszkolnym. Najmłodsi często biegają po pokoju i przepychają się między sobą. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której jedno dziecko popchnie drugie na taką szafę, to może się ona przewrócić. Szafa zabudowana jest stabilna i nieruchoma, nie można jej przesunąć ani popchnąć, dlatego przy małych dzieciach sprawdzi się znacznie lepiej. 

Opinie o Jaką szafę do pokoju dziecięcego wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − = 24

Podobne

Źródła

zdjęcie - shuttrestock.com