Sofa jednoosobowa czy dwuosobowa – co wybrać?

sofa dwuosobowa

4.0 Opinie (1)
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
sofa dwuosobowa

Kanapa do pokoju dziennego nie zawsze musi być duża. W niektórych mieszkaniach nie ma miejsca na obszerny narożnik, dlatego trzeba sięgnąć po nieco mniejsze rozwiązania. Pozostaje jednak pytanie kupić kanapę jednoosobową czy dwuosobową? 

Sofa jednoosobowa – wady i zalety

Niewątpliwą zaletą kanapy jednoosobowej jest to, że zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Ponadto jest duży wybór sof jednoosobowych. Dostępne są wersje rozkładane, nierozkładane, z poduszkami, bez boków, a także z bokami. Wybór materiałów i kolorów również jest zadowalający. 

Wadą niektórych modeli kanap jednoosobowych jest to, że duża część z nich zwłaszcza modele z bokami wyglądają jak zwykły fotel. Dlatego, jeżeli chcemy mieć kanapę, a siedzenie wyglądające jak fotel warto zdecydować się na model bez boków.   

Sofa dwuosobowa – wady i zalety   

Sofa dwuosobowa często niewiele się różni rozmiarem od standardowych modeli, choć to zależy od danego modelu i producenta. Jeżeli zależy nam na sofie dwuosobowej, która będzie mniejsza od klasycznych kanap to również taką znajdziemy.  

Sofy dwuosobowe również występują w wielu wariantach kolorystycznych. Niektóre z nich mają ciekawy design jak np. dwuosobowe sofy kształtem przypominające muszle. Można też znaleźć modele z zaokrąglonymi bokami czy pikowane. 

Jaka sofę wybrać do małego mieszkania?

Sofa jednoosobowa najlepiej sprawdzi się w kawalerkach. Czasami dobrym rozwiązaniem będzie też kupno dwóch sof jednoosobowych i rozmieszczenie ich w różnych częściach pokoju. Sprawdzi się to, zwłaszcza gdy nie mamy miejsca na dużą kanapę przy telewizorze czy stoliku, żeby stała tam na co dzień. Jednak w razie wizyty gościa zawsze można takie siedzenie na chwilę dostawić.  

W domu gdzie mieszka cała rodzina lepiej postawić na mniejszą wersję sofy dwuosobowej. Zwłaszcza, że na takiej kanapie spokojnie zmieści się dwoje rodziców i pociecha podczas wspólnego oglądania filmu czy serialu. Należy jednak zwrócić uwagę na wymiary sofy chcąc nabyć prawdziwą sofę dwuosobową, a nie model o standardowych wymiarach. Najlepiej wcześniej wymierzyć salon i zobaczyć jaki rozmiar kanapy się w nim zmieści. 

Opinie o Sofa jednoosobowa czy dwuosobowa – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 68 = 69

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com