Ławka w przedpokoju – wady i zalety

Ławka w przedpokoju - wady i zalety

4.0 Opinie (1)
 • przedpokój
Ławka w przedpokoju - wady i zalety

Ławka w przedpokoju to mebel bardzo funkcjonalny - możemy usiąść na niej, aby założyć lub zdjąć buty, a jeśli mamy ławkę ze schowkiem, to zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania obuwia oraz innych akcesoriów. Odpowiednio dobrana ławka, może nie tylko ułatwić uporządkowanie naszych rzeczy w przedpokoju, ale będzie jego stylowym lub designerskim akcentem.

Jak wybrać ławkę do przedpokoju?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakich funkcji od ławki oczekujemy. Może będzie to tylko siedzisko, a może wolimy wstawić do przedpokoju ławkę z lustrem, aby optycznie powiększyć to pomieszczenie? Wszystko zależy od naszych potrzeb, ale również od stylu, w jakim urządzamy przedpokój i cały dom lub mieszkanie. Ławka jest meblem, który podkreśli każdy przedpokój, pod warunkiem, że będzie pasowała do estetyki wnętrza. O ogólnym wrażeniu przedpokoju decydują właśnie meble przedpokojowe i materiał, z jakiego będą wykonane.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup ławki, to koniecznie musimy sprawdzić metraż przedpokoju i wybrany model siedziska. Przedpokój powinien być pomieszczeniem przestronnym, w którym meble będą uzupełniały wnętrze, a nie ograniczały w swobodnym poruszaniu się po holu.

Ławka w małym przedpokoju - czy się sprawdzi?

Dobranie odpowiedniej ławki do małego przedpokoju może być wyzwaniem, ale jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na poniższe czynniki:

 • niewielki rozmiar siedziska, mieszczący się w wybranym miejscu naszego przedpokoju,
 • minimalistyczny design ławki pozytywnie wpłynie na optyczną przestronność pomieszczenia,
 • jasna ławka, wykonana z drewna, rozjaśni mały przedpokój i ociepli jego wnętrze,
 • ławka ze schowkiem lub lustrem najlepiej sprawdzi się w małym przedpokoju, w którym meble wielofunkcjonalne przydają się najbardziej.

Ławki do przedpokoju - rodzaje ławek wejściowych

Wybór ławki, która z jednej strony będzie funkcjonalna, a z drugiej dopełni estetykę przedpokoju, nie jest wcale taki łatwy. Rynek meblowy oferuje wiele rodzajów ławek wejściowych:

 • ławki drewniane,
 • ławki metalowe,
 • ławki tapicerowane,
 • ławki składane,
 • ławki ze schowkiem,
 • ławki z lustrem,
 • ławki z lustrem i wieszakami,
 • ławki z podłokietnikami.

Dodatkowo siedziska mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, takich jak drewno, metal, tworzywo sztuczne, czy wiklina. To, którą ławkę wybierzemy, zależeć będzie od naszych preferencji oraz stylu, w jakim zaprojektujemy cały przedpokój.

Ławka w przedpokoju - wady

Przed podjęciem decyzji o wstawieniu ławki do przedpokoju, powinniśmy wiedzieć, że rozwiązanie to, ma pewne wady. Jedną z nich jest ograniczenie przestrzeni, na przykład w małym i wąskim przedpokoju. Kolejną wadą posiadania ławki w przedpokoju, może być niedopasowanie jej wyglądu do innych mebli przedpokojowych. Ławkę wejściową należy też regularnie czyścić.

Ławka w przedpokoju - zalety

Ustawienie ławki w przedpokoju daje nam też wiele zalet. Dzięki niej możemy wygodniej zakładać i zdejmować obuwie. Kupując ławkę wielofunkcyjną, na przykład ze schowkiem, zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania naszych rzeczy osobistych. Ławka jest też bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym.

Ławka do przedpokoju - cena

Standardową ławkę, wykonaną z tworzywa sztucznego lub drewna niskiej jakości, możemy zakupić już za około 80-100 zł, jest to jednak siedzisko, które po jakimś czasie, będziemy musieli wymienić na nowe. 

Lepszej jakości ławkę, ze schowkiem lub lustrem, możemy kupić już od 300 zł, jednak ostateczna cena zależy od wielkości mebla, jego materiału oraz jakości wykonania.

Opinie o Ławka w przedpokoju – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 5

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com