Szafa z płyty meblowej – wady i zalety

Szafa z płyty meblowej

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa z płyty laminowanej
Szafa z płyty meblowej

Wiele osób kupując szafę do salonu decyduje się na szafę z płyty meblowej. Jakie wady i zalety ma ten materiał na szafę? Kiedy zdecydować się na takie rozwiązanie? Sprawdź i świadomie wybieraj, to co dla Ciebie jest najlepsze.  

Jakie są zalety szafy wykonanej z płyty meblowej? 

Przede wszystkim płyty meblowe stanowią zamiennik drewna naturalnego, które jest surowcem szlachetnym i drogim. Większość osób wybiera szafy z płyt meblowych ze względu na ich wizualne podobieństwo do mebli z drewna naturalnego oraz ze względu na niższą cenę. Szafa wykonana z materiałów drewnopodobnych oprócz tego, że jest tańsza od drewnianej, to może być również bardzo wytrzymała. Trzeba jednak pamiętać, aby kupować szafy ze sprawdzonego źródła, najlepiej z polecenia rodziny czy znajomych, u których mebel od danego producenta się sprawdził. 

Jakie są wady szafy wykonanej z płyty meblowej? 

Wadą szaf z płyt meblowych jest to, że bardzo często do ich produkcji używa się różnego rodzaju klejów, które służą do spajania wiór lub płyt. Osoby bardzo wrażliwe na zapach tego rodzaju substancji mogą go wyczuwać nawet jeszcze przez kilka miesięcy po zakupie takiego mebla. Dodatkowo wiele osób ma również uczulenie na takie syntetyczne roztwory. W takim przypadku warto szukać szaf z płyt meblowych, do których produkcji użyto naturalnej żywicy, a nie syntetycznego kleju. 

Kiedy postawić na szafę z płyty meblowej? 

Szafa z płyty meblowej to dobre rozwiązanie, gdy urządzamy przestrzeń w stylu, w którym dominują meble drewniane, jednak nie mamy aż tyle środków finansowych, aby postawić na drewno naturalne. Wówczas będziemy mogli zrealizować swoją wizję i urządzić pokój tak jak chcemy, tylko że za o wiele mniejsze pieniądze. Przykładowo salon w stylu skandynawskim może robić wrażenie niezależnie od tego, czy będzie wyposażony w szafę z drewna litego, czy z płyty meblowej. Ważne, aby całość prezentowała się spójnie, a meble były wykonane z dbałością. 

Opinie o Szafa z płyty meblowej – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com