Meble gabinetowe – rodzaje

Meble gabinetowe - rodzaje

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
Meble gabinetowe - rodzaje

Wybierając meble do gabinetu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość wnętrza. W dużych biurach sprawdzą się meble klasyczne, które są eleganckie i masywne. Do małych gabinetów pasują meble nowoczesne – jasne i lekkie.

Poza wielkością wnętrza, warto postawić na styl, który nam się podoba oraz rodzaj wykonywanej pracy. Meble klasyczne lub ekskluzywne bardziej pasują w gabinecie dyrektora lub prawnika. Gabinet menadżera, architekta lub artysty może być urządzony bardziej nowocześnie.

Klasyczne meble gabinetowe

Meble klasyczne do gabinetu charakteryzują się zdobieniami, ciemnymi barwami oraz metalowymi uchwytami i zawiasami. Wyglądają elegancko i solidnie. Najczęściej są zrobione z litego drewna, ale do wyboru mamy też z płyty: laminowane lub fornirowane. Można zdecydować się na komplet z jednej serii lub zamówić meble na wymiar.

Ceny biurek w stylu klasycznym zaczynają się od około tysiąca, na całe biuro trzeba wydać kilka lub kilkanaście tysięcy. Większe zabudowy lub z drewna egzotycznego będą jeszcze droższe.

Nowoczesne meble gabinetowe

Nowoczesne meble do gabinetu mają prostą formę, często są połączeniem drewna, metalu lub szkła. Sprawiają wrażenie lekkich i oferują większy wybór kolorów, dlatego pasują też do małych gabinetów. Jeśli wybierzemy meble w kolorze jasnym ze szklanymi elementami biuro wyda się jaśniejsze i większe. Dodatkowo można się zdecydować na oświetlenie ledowe lub system push to open, co również optycznie powiększy przestrzeń. Dla odważniejszych są designerskie meble biurowe, jak np. tapicerowany fotel obrotowy w kształcie dłoni lub owalne biurko. Ważnym elementem w takich gabinetach będzie dobór nowoczesnych lamp oraz dekoracji.

Najtańsze biurka dostaniemy już za 200 zł, a najdroższe 20 000 zł. Podobnie, jak w przypadku mebli klasycznych, nowoczesne też możemy zrobić na wymiar lub kupić gotowy zestaw.

Ekskluzywne meble gabinetowe

Dla najbogatszych dyrektorów i właścicieli w ofercie są meble ekskluzywne. Produkowane najczęściej z litego drewna, często egzotycznego, mogą być rzeźbione lub wykończone skórzanymi elementami. Zamiast szklanego blatu wykorzystany jest kryształ i mogą mieć pozłacane uchwyty oraz zawiasy. Takie meble są ręcznie robione i na wymiar. W takich gabinetach świetnie będą pasowały również antyki. Za samo biurko można zapłacić nawet 200 tysięcy.

Opinie o Meble gabinetowe – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 2 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com