Stolik kawowy – jaki wybrać?

stolik kawowy

0.0 Opinie (0)
  • meble do salonu
  • salon
  • stoliki kawowe
stolik kawowy

Wybór odpowiedniego stolika kawowego spośród tak dużej oferty, jaka jest na rynku stanowi spore wyzwanie. Z jakiego materiału wybrać stolik? Jaki kształt będzie najbardziej odpowiedni? Jest wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu takiego mebla. 

Stolik kawowy okrągły – kiedy się sprawdzi? 

Okrągły stolik kawowy to ładne i minimalistyczne rozwiązanie do salonu. Taki mebel będzie dobry do domu z dziećmi, które dopiero zaczynają same chodzić. Okrągły kształt jest bezpieczniejszy dla najmłodszych niż stolik ze szpiczastymi brzegami. Dodatkowo jest to model, który bardzo dobrze się prezentuje, bez względu na to, czy jest wykonany z drewna, szkła, czy płyty meblowej.  

Stolik kawowy kwadratowy – kiedy się sprawdzi? 

Stolik z kwadratowym blatem to dobry pomysł do kawalerki lub mieszkania bez małych dzieci. Meble z ostrymi krawędziami stanowią zagrożenie dla maluchów. Wśród stolików kwadratowych można znaleźć bardzo popularne ostatnio modele z płyty akrylowej, które charakteryzują się całkowicie gładką powierzchnią o wysokim połysku. Ten wariant stolika jest niezwykle rozchwytywany, nic dziwnego, ponieważ prezentuje się zjawiskowo i pasuje do wielu wnętrz. 

Stolik kawowy asymetryczny – kiedy się sprawdzi? 

Stoliki o asymetrycznych kształtach to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią niestandardowe i oryginalne meble. W tej kategorii stolików znajdziemy modele imitujące pień drzewa, stoliki z blatem zrobionym z dwóch płyt nachodzących na siebie czy stoliki, których blaty są w kształcie wielokątów. 

Z jakiego materiału wybrać stolik kawowy? 

Wybór materiału na stolik, również jest bardzo istotny. W domu ze zwierzętami, a zwłaszcza kotami stolik z drewnianymi nogami może nie być najlepszym pomysłem, gdyż szybko może się okazać, że nasz pupil będzie ostrzył na nim pazury. Stolik ze szklanym blatem jest o tyle ryzykowny, że szkło może się rozbić. Z kolei na stolikach z tworzyw sztucznych łatwo o zarysowania. 

Wybierając stolik kawowy, trzeba przede wszystkim dopasować mebel do warunków, jakie panują w naszym mieszkaniu oraz uwzględnić potrzeby i bezpieczeństwo wszystkich domowników również tych, co chodzą na czterech łapach. 

Opinie o Stolik kawowy – jaki wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

92 − = 83

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com