Jaką półkę na zabawki dla dzieci wybrać?

półka do pokoju dziecięcego

4.0 Opinie (1)
  • półka
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
półka do pokoju dziecięcego

Każde dziecko ma niezliczoną liczbę zabawek, które przybywają z każdą chwilą. Żeby zapanować nad bałaganem, warto zapewnić miejsce do ich przechowywania. Takim rozwiązaniem mogą być półki na zabawki, które będą atrakcyjne dla dziecka.

Jaką półkę na zabawki dla dzieci wybrać?

Najważniejsza sprawa, to żeby półka spodobała się dziecku. Jeśli będzie ona interesująca i kolorowa, to pociecha chętnie z niej skorzysta. Półka musi pełnić niejako rolę domku dla zabawek. Wtedy jest szansa, że dziecko będzie się dobrze bawiło korzystając z półki, a dodatkowo wszystkie zabawki wrócą na noc na swoje miejsce.

Wybierając idealną półkę dla dziecka warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest zrobiona, jeśli możemy decydujmy się na modele z naturalnych materiałów. Półki z litego drewna czy metalu są solidne i wytrzymałe, a jeżeli się zniszczą, to bez problemy je odnowimy. Dla mniejszych dzieci lepiej wybrać modele bez ostrych rogów. Większość mebli dla dzieci posiada atesty i pomalowane są bezpiecznymi farbami. Producenci oferują półki na zabawki w wielu kolorach, rozmiarach oraz kształtach.

Półki na zabawki - rodzaje

Dziecku na pewno spodobają się nietypowe półki w kształcie: domu, namiotu, łódki, chmurki, zwierzaka, drzewa czy pojazdu. Mogą być małe i wiszące lub większe wolnostojące. W zależności ile miejsca mamy w pokoju dziecięcym, możemy wybrać jedną półkę lub zestawić kilka w większą kompozycję.

Świetnym rozwiązaniem są półki typu skandynawskiego z ogranicznikiem, który przytrzyma zabawki. Dziecko może posadzić ulubione misie lub lalki, dobrze na takich półkach wyglądają też książki, planszówki, czy puzzle. Są ułożone w taki sposób, że młody człowiek szybko i łatwo znajdzie interesującą go zabawkę.

Wybór jest tak duży, że znajdziemy odpowiednie półki na zabawki pasujące do wieku i płci dziecka. Takie półki powinny być zamontowane na takiej wysokości, żeby dziecko samo mogło sięgać po ulubione zabawki. Dobrze dobrane do potrzeb dziecka półki pozwalają utrzymać porządek, dodatkowo są piękną ozdobą jego pokoju.

Ceny półek na zabawki dla dzieci

Najtańsze półki na zabawki do pokoju dziecka kupimy za ok. 17 złotych, najdroższe mogą kosztować nawet 1000 zł. Jeśli nie znajdziemy idealnej półki na zabawki, możemy kupić półkę w surowym stanie i pomalować na dowolny kolor lub wzór, dzięki temu możemy trochę zaoszczędzić, ale również stworzyć unikalny mebel. Warto też szukać promocji oraz porównywać podobne modele w różnych sklepach.

Opinie o Jaką półkę na zabawki dla dzieci wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Opinie

  1. A asd

    super

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com