Jaką szafę do pokoju młodzieżowego wybrać?

szafa do pokoju nastolatka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa przesuwna
  • szafa garderobiana
szafa do pokoju nastolatka

Przychodzi taki czas w życiu każdego rodzica, kiedy jego dziecko wchodzi w powoli w świat dorosłości i staje się nastolatkiem. Wiąże się to z wieloma zmianami w życiu młodego człowieka i potrzebuje on odpowiednich warunków w domu i swoich czterech kątach, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo. Często dotychczasowe wyposażenie pokoju nastolatka przestaje być wystarczające i potrzebne są gruntowne zmiany. 

Dlaczego warto zacząć od wymiany szafy? 

Szafa to obok łóżka najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Dobrze dobrana szafa do potrzeb użytkownika ułatwi codzienne funkcjonowanie, szykowanie się oraz utrzymanie porządku w pokoju. Zwłaszcza ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny w pokoju nastolatków, ponieważ często mają oni z tym problem. Ponadto szafa może stanowić najważniejszy element dekoracyjny w pokoju. W małej lub słabo oświetlonej przestrzeni możemy postawić na białą szafę ze szkła lacobel i lustrem, która optycznie powiększy i rozjaśni pokój. 

Jaki rodzaj szafy najlepiej sprawdzi się w pokoju nastolatka?

Zdecydowanie mniej ważny jest w tym przypadku rodzaj otwierania drzwi, a istotniejsze jest wnętrze szafy. Warto przed zakupem zastanowić się, w czym najczęściej chodzi nastolatek oraz jakiego rodzaju ubrań ma najwięcej. Może się wówczas okazać, że klasyczna szafa przesuwna, w której najwięcej miejsca przeznaczono na drążki na wieszaki, wcale się nie sprawdzi. W takiej szafie najlepiej przechowuje się kurtki, koszule czy sukienki, jednak przechowywanie bielizny czy wielu T-shirtów wiąże się z ryzykiem dużego bałaganu. 

Dobrym rozwiązaniem będzie szafa garderobiana, która ma specjalne drążki na wieszanie spodni, dzięki czemu nie będą się gniotły. Ponadto w szafach garderobianych często są specjalne półki na obuwie czy wyznaczone miejsce na kosze, w których można przechowywać bieliznę. Warto również rozważyć opcję zamówienia szafy na wymiar, wówczas będziemy mieli możliwość zadecydowania o wnętrzu szafy i wybrania tego, co będzie najlepsze do potrzeb użytkownika.

Opinie o Jaką szafę do pokoju młodzieżowego wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 − 11 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com