Szafa z drzwiami składanymi – wady i zalety

szafa ze składanymi drzwiami

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
szafa ze składanymi drzwiami

W ostatnim czasie coraz głośniej robi się na temat szaf ze składanymi drzwiami. Wciąż nie jest to tak popularna opcja, jak szafy przesuwne, a wielka szkoda! Drzwi składane mają nawet więcej zalet niż popularne i znane systemy otwierania szaf. 

Drzwi składane a drzwi harmonijkowe 

Za nim jednak przejdziemy do plusów i minusów szaf z systemem drzwi składanych, warto zaznaczyć, czym różnią się drzwi składane od harmonijkowych. Otóż w zasadzie różnią się niewiele, a producenci mebli często używają tych określeń wymiennie. 

Główna różnica, która od razu rzuca się w oczy to taka, że drzwi harmonijkowe zazwyczaj składają się z większej ilości podłużnych paneli, które są znacznie węższe od wersji składanych. Szafy z drzwiami składanymi po prostu mniej przypominają harmonijkę, ze względu na to, że ich drzwi to zazwyczaj dwie lub trzy szerokie płyty, a nie wąskie panele. Jednak system, na podstawie którego działają oba warianty, jest dokładnie taki sam. 

Plusy i minusy drzwi składanych  

Jak już wspomnieliśmy, taki system otwierania drzwi szafy ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie. Drzwi składane to lepsza alternatywa dla szaf otwieranych w sposób tradycyjny, ze względu na to, że po otworzeniu rozpiętość skrzydeł w takiej szafie jest połowie mniejsza niż w klasycznym wariancie. Taki mebel może być również lepszym rozwiązaniem niż tak popularne szafy przesuwne. W przypadku drzwi składanych mamy możliwość dostępu do całej szafy, czego nie ma przy meblach przesuwnych, bo gdy otworzymy jedną część szafy to automatycznie blokujemy dostęp do drugiej połowy.  

Minusem takich szaf może być to, że zbyt mocne ich otwieranie czy szarpanie może powodować, że zawiasy, na których opiera się cały system, będą się psuć. Taki problem może dotyczyć zwłaszcza domów, w których są dzieci, gdyż to one lubią się bawić drzwiami i nie zwracają uwagi na siłę, z jaką to robią. 

Szafa z drzwiami składanymi – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Szafy ze składanymi drzwiami świetnie nadadzą się do małych przestrzeni, do których tradycyjne modele się nie sprawdzają. Ponadto charakteryzują się nowoczesnym i eleganckim designem (zwłaszcza modele ze szkła lacobel) dlatego doskonale odnajdą się w sypialniach w stylu glamour i nowojorskim, gdzie dominuje biel i światło. 

Opinie o Szafa z drzwiami składanymi – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + = 8

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com