Półki dla dzieci w kształcie chmurek – praktyczne i ozdobne rozwiązania

półka chmurka

4.0 Opinie (1)
  • półka
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
półka chmurka

To oczywiste, że pokój dziecka powinien być bajkowy. Kolorowy, ciekawy i oryginalny. Na szczęście na rynku jest coraz więcej mebli, które pomogą nam stworzyć wyjątkowy pokój dziecięcy. Takie są na przykład półki w kształcie chmurek, które pozwolą zaaranżować takie wnętrze.

Półki dla dzieci w kształcie chmurek – dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj półki?

Do wyboru mamy wiele modeli, znajdziemy półkę, która jest konturem obłoczka, albo tylna ściana jest chmurką, do której zamocowana jest półka. Są jeszcze warianty z dwiema chmurkami, gdzie druga jest ogranicznikiem, dzięki któremu książki i zabawki nie spadną. Takie półki z ogranicznikiem świetnie się sprawdzą dla dzieci, bo ustawimy na nich książki tak, że wyeksponujemy kolorowe okładki. Tak ułożone książek mogą zainteresować dziecko czytaniem, ponieważ kolorowe przedmioty przyciągają oko. Towarzystwem książek mogą być ulubione zabawki, to również zwróci uwagę dziecka na półkę.

Półki dostaniemy również w różnych kolorach, rozmiarach i wariantach, dzięki temu bez problemu znajdziemy odpowiednią półkę. Dla mniejszych dzieci lepsze będą modele bez ostrych rogów, a półki chmurki najczęściej właśnie takie są. Żeby dziecko mogło wygodnie sięgać po przedmioty na półkach, powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości.

Przed zakupem dobrze sprawdzić, z jakich materiałów półka została zrobiona. Większość jest pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami i posiada odpowiednie atesty. Możemy również kupić półkę w surowym stanie i pomalować dokładnie tak, jak chcemy lub w ulubionych odcieniach dziecka. Lepszym wyborem do pokoju dziecka są półki z naturalnych materiałów, dlatego starajmy się wybierać meble drewniane. Mimo, że kosztują więcej, to nawet, jeśli się zniszczą możemy je odnowić. Są jeszcze półki chmurki zrobione z metalu, może nie są tak przyjemne w dotyku, ale na pewno wytrzymają dłużej, niż meble z płyty.

Decydując się na półki w kształcie chmurek możemy zestawić kilka półek i uzyskamy niebo. Białe obłoczki na tle niebieskiej ściany lub tapety w chmurki będą wyglądały interesująco. Ale możemy zaszaleć i wybrać półki chmurki w różnych kolorach i modelach. Dostępne są również półki z oświetleniem ledowym, które dodatkowo rozjaśnią pokój i mogą służyć, jako lampka.

Półka dla dzieci w kształcie chmurki – materiały

Półki w kształcie chmurki mogą być produkowane z następujących materiałów:

  • lite drewno
  • płyta meblarska
  • metal
  • tektura

Ceny półek dla dzieci w kształcie chmurek

Najtańsza półka chmurka kosztuje ok. 17 złotych, najdroższa może kosztować nawet 500 zł. Dobrze wygląda zestawienie kilku takich półek, więc wydatek może być większy. Dlatego warto szukać promocji lub zestawów w dobrych cenach.

Opinie o Półki dla dzieci w kształcie chmurek – praktyczne i ozdobne rozwiązania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − 7 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com