Szafa jednodrzwiowa do pokoju dziecięcego – dobre rozwiązanie?

Szafa jednodrzwiowa do pokoju dziecięcego

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa jednodrzwiowa
Szafa jednodrzwiowa do pokoju dziecięcego

Pokój to bardzo ważne miejsce dla Twojego dziecka, dlatego pokój dziecięcy powinien być dobrze zaprojektowany, przemyślany i wygodny, jednak przede wszystkim powinien być bezpiecznym miejscem, azylem dla dziecka. Jak urządzić pokój, aby Twoje dziecko czuło się w nim komfortowo?

Co, gdy pokój dziecięcy jest mały? 

Niestety nie zawsze pokój dziecięcy jest tak duży, jakbyśmy tego chcieli. Wówczas warto dobrze przemyśleć ustawienie mebli oraz przede wszystkim ich wielkość i ilość. Zaraz po łóżku i biurku najważniejszym elementem pokoju dziecięcego jest szafa. To właśnie ona będzie dźwigać największy ciężar ze wszystkich mebli. 

W przypadku małych pokoi najpopularniejszy dwudrzwiowy przesuwny model w ogóle nie wchodzi w grę. Klasyczna szafa dwudrzwiowa też nie jest najlepszym pomysłem. Większość szaf do sypialni czy to dla dorosłych, czy dla dzieci to są duże i masywne modele, które do malutkiego pokoju dziecięcego się nie nadają. 

Na ratunek przychodzą minimalistyczne, smukłe, lecz całkiem pojemne szafy jednodrzwiowe. W zależności od wnętrza danego modelu można w nich przechowywać ubrania wiszące lub te, które wisieć nie muszą. Ponadto szafa jednodrzwiowa rewelacyjnie sprawdzi się do przechowywania sezonowych ubrań. Postawiona w rogu pokoju zajmuje niewiele miejsca, a może być naprawdę przydatnym meblem. 

Ile kosztuje szafa jednodrzwiowa? 

Ceny za szafę jednodrzwiową zaczynają się już od 240 zł, jednak najdroższe modele mogą kosztować nawet blisko tysiąca złotych. Wszystko zależy od designu szafy, materiałów, z których ją stworzono i oczywiście od renomy producenta. 

Opinie o Szafa jednodrzwiowa do pokoju dziecięcego – dobre rozwiązanie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

84 + = 87

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com