Szafa zabudowana – kiedy się sprawdzi?

szafa zabudowana

4.0 Opinie (1)
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
szafa zabudowana

Szafa zabudowana to rewelacyjny pomysł nie tylko do sypialni, ale również do salonu. Często brakuje nam miejsca w domu na przechowywanie pościeli, poszewek czy kurtek zimowych. Wówczas dodatkowa szafa w salonie może okazać się bardzo przydatna. 

Szafa zabudowana – jakie ma wady i zalety?

Największą zaletą szafy zabudowanej jest to, że powstaje na zamówienie, a to oznacza, że możemy ją zaprojektować samodzielnie. Wszystkie półki, szafki i wieszaki będą dokładnie tam, gdzie chcemy. Dodatkowo szafa zabudowana pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju, dzięki temu, że jest idealnie dopasowana do ścian i przestrzeni wokół niej. 

Wadą szafy zabudowanej jest niestety jej cena. Wymierzenie ścian, zrobienie indywidualnego projektu, a potem jeszcze montaż mebla często kosztuje kilka razy więcej niż gotowa szafa z salonu meblowego. Zakup takiego mebla trzeba też dobrze przemyśleć, nie tylko ze względu na koszty, ale też ze względu na brak możliwości przestawienia takiej szafy. Szafy zabudowane nie są mobilne tak jak modele wolnostojące, dlatego warto dobrze przemyśleć miejsce, w którym ten mebel ma się znajdować. 

Kiedy warto zamówić szafę zabudowaną? 

Szafa zabudowana bardzo dobrze sprawdzi się w małych przestrzeniach, ponieważ możemy taki mebel dostosować do tej powierzchni, którą już mamy i wykorzystać ją w pełni możliwości. Taka szafa przyda się również wtedy, gdy mamy konkretne potrzeby np. potrzebujemy szafy z dużą ilością szuflad lub specjalne półki na buty. Warto pamiętać o tym, że przy zamawianiu mebli na wymiar możemy decydować nie tylko rozmiarach, ale też o wnętrzu mebli. 

Opinie o Szafa zabudowana – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 89 = 98

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com