Szafa przesuwna a szafa garderobiana

szafa-do-sypialni

4.0 Opinie (1)
  • szafa przesuwna
  • szafa garderobiana
  • szafa do sypialni
  • szafa na wymiar
  • szafa z drewna naturalnego
  • szafa z płyty laminowanej
szafa-do-sypialni

Wybór idealnej szafy do sypialni wcale nie jest łatwy. W takiej szafie często musi się zmieścić odzież codzienna, odzież wierzchnia, a także tekstylia pościelowe. Jak wybrać odpowiednią szafę do sypialni? Co będzie lepsze – szafa przesuwna czy szafa garderobiana? 

Szafa przesuwna – wady i zalety

Szafa przesuwna jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się systemem drzwi przesuwnych. Ten rodzaj szaf jest niezwykle popularny w obecnym czasie. Nic dziwnego, ponieważ ten system otwierania drzwi jest praktyczny i wygodny, a dodatkowo prezentuje się bardzo estetycznie. 

Do wad szaf przesuwnych można zaliczyć to, że wnętrze w takiej szafie jest bardzo podobne we wszystkich modelach. Producenci zazwyczaj wyposażają je w górne półki na tekstylia pościelowe, drążki na wieszaki oraz dwie półki dolne. Jeśli potrzebujemy bardziej zróżnicowanych półek czy szuflad w szafie, to klasyczny wariant przesuwny może się nie sprawdzić. 

Szafa garderobiana – wady i zalety

Szafa garderobiana to wielofunkcyjny i bardzo praktyczny mebel. Możemy w niej przechowywać odzież, tekstylia pościelowe, ale również buty i biżuterię. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy. Producenci tego rodzaju szaf dbają, aby ich wnętrze było bardziej zróżnicowane oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. 

Szafy garderobiane będą też droższe od klasycznych szaf przesuwnych. Zazwyczaj są wykonywane na wymiar, a dodatkowo są większe od klasycznych szaf i lepiej wyposażone, stąd wyższa cena. 

Szafa garderobiana czy szafa przesuwna – co lepsze? 

Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby. Jeśli potrzebujemy szafy, która będzie dostosowana do naszych potrzeb, w której będziemy mogli przechowywać nie tylko odzież, ale też buty czy torebki to zdecydowanie lepiej sprawdzi się szafa garderobiana. Co więcej, zamawiając szafę garderobianą na wymiar, możemy uzgodnić z producentem, aby dostosował wnętrze mebla do naszych potrzeb. 

Jeżeli jednak szukamy prostego i praktycznego mebla z wygodnym systemem otwierania drzwi, to szafa przesuwna wystarczy w zupełności. Pomieści ubrania, tekstylia pościelowe, a także odzież wierzchnią. Dodatkowo będzie się doskonale prezentowała w każdej sypialni. 

Opinie o Szafa przesuwna a szafa garderobiana - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 3 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com