Szafa zabudowana do sypialni – plusy i minusy

szafa zabudowana do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa do sypialni
szafa zabudowana do sypialni

Wchodząc na strony internetowe sklepów meblarskich w poszukiwaniu szafy do sypialni, często spotykamy się z podziałem na meble do zabudowy i na wolnostojące. Czym się charakteryzuje taka szafa zabudowana? Jakie są jej wady i zalety? Jakie są jej rodzaje? Tutaj dowiesz się wszystkiego, co należy wiedzieć o szafach wnękowych. 

Szafa zabudowana, czyli jaka? 

Szafa zabudowana inaczej nazywana też wnękową z pozoru niczym się nie różni od zwyczajnych wolnostojących szaf. Jednak taki rodzaj jest znacznie masywniejszy i cięższy, ale też idealnie dopasowany do wnętrza i potrzeb użytkownika. Szafa wnękowa przez swoje dopasowanie do ścian, ciężar oraz konstrukcje nie jest mobilna. Jest stała i nie można jej przestawić w inne miejsce, chyba że poprzez jej demontaż. Tego typu meble powstają zazwyczaj na indywidualne zamówienie. 

Rodzaje szaf wnękowych 

Wśród szaf do zabudowy wyróżnia się 3 typy:

  • szafa z otwieranymi drzwiczkami
  • szafa przesuwna 
  • szafa garderobiana 

Szafa z otwieranymi drzwiczkami to najbardziej klasyczny model. Taki rodzaj rewelacyjnie sprawdzi się w dużych sypialniach, ponieważ otwarte drzwi nie będą utrudniały poruszania się ani dostępu do innych mebli. Co więcej, takie szafy można nabyć w wersji z trzema lub czterema drzwiczkami. 

Szafa przesuwna to obecnie najpopularniejszy wariant szaf wnękowych. Taki mebel nadaje się zarówno do mniejszych sypialni, jak i tych większych. Często szafy z przesuwnymi drzwiami są wyposażone w lustra, co dla wielu osób jest ich dodatkowym atutem. Są bardzo pojemne i dzięki systemowi drzwi przesuwnych nie utrudniają dostępu do innych mebli. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń. 

Szafa garderobiana to najmniej popularny typ szaf do sypialni. Jednak naszym zdaniem zasługuje na znacznie więcej zainteresowania, ponieważ daje wiele możliwości przechowywania nie tylko ubrań, ale też obuwia oraz bielizny pościelowej. Może być zaprojektowana pod wszystkie indywidualne potrzeby klienta. Ilość, wymiary i przeznaczanie półek, przegród czy szafek zależy tylko od zamawiającego.  

Szafa zabudowana do sypialni – wady i zalety 

Szafa wnękowa to rewelacyjny mebel, który nadaje się do każdego rodzaju sypialni bez względu na to, czy pomieszczenie ma 15 metrów kwadratowych czy 35 metrów. Odpowiednio wymierzona i zaprojektowana będzie bardzo pojemna, ale nie zabierze cennej przestrzeni pokoju. 

Wadą szaf zabudowanych jest ich cena. Przez montaż, pobieranie wymiarów i indywidualny projekt, takie meble są znacznie droższe od klasycznych szaf wolnostojących. 

Opinie o Szafa zabudowana do sypialni – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 3

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com