Regał zamknięty do pokoju dziecięcego – czym się charakteryzuje?

regał zamknięty do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
  • regał
  • regały
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
regał zamknięty do pokoju dziecka

Zamknięty regał w pokoju dziecka pozwoli utrzymać porządek. Dodatkowo chroni zabawki, książki i inne skarby pociechy przed zabrudzeniem oraz kurzem. Regał zamknięty wcale nie musi być nudny i nieatrakcyjny, dostępne są regały kolorowe, ozdobione lub w kształcie domków.

Zamknięty regał – praktyczny mebel w pokoju dziecka

Kupując regał zamknięty do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest zrobiony oraz jego jakość. Meble dla dzieci powinny posiadać atesty, a materiały użyte do produkcji muszą być bezpieczne. Meble dziecięce są narażone na zabrudzenia oraz uszkodzenia, więc najlepiej sprawdzą się regały z litego drewna lub metalu, które są odporne i trwałe. Dodatkowo można je odnowić albo przemalować, jeśli się zniszczą, znudzą, czy zmienimy wystrój pokoju. Również modele dobrej jakości z płyty meblarskiej lub tworzywa sztucznego mogą się sprawdzić w pokoju dziecięcym. Zamknięte regały są bardzo praktyczne, ponieważ wszystkie przedmioty można w nim ukryć, a przy okazji nie będą się kurzyły, w przeciwieństwie do otwartych półek, regałów, czy pojemników.

Regały zamknięte mogą być także piękną ozdobą pokoju dziecka, na rynku jest wiele ciekawych modeli. Świetnym wyborem może być regał zamknięty w kształcie domku albo z dekoracjami na frontach. Dostępne są modele z szafkami oraz szufladami, dobrym kompromisem są regały częściowo zamknięte. Dzięki temu zyskujemy miejsce, w którym można ukryć zabawki oraz otwarte półki, na których przechowywać można książki, gry planszowe czy puzzle. Regał zamknięty należy odpowiednio dobrać do rozmiaru oraz wystroju pokoju dziecka. W małych wnętrzach lepiej sprawdzą się modele jasne, pastelowe oraz niewielkich gabarytów, natomiast w dużych pokojach możemy bardziej zaszaleć i wybrać meble ciemniejsze, większe lub zestawić kilka regałów w spójną i atrakcyjną kompozycję.

Regały zamknięte do pokoju dziecięcego – materiały

Producenci oferują bogaty wybór regałów zamkniętych do pokoju dziecka. Mogą być produkowane z następujących materiałów:

  • metalu
  • drewna
  • płyty MDF
  • plastiku

Ceny zamkniętych regałów do pokoju dziecka

Najtańszy regał zamknięty do pokoju dziecka kupimy za około 150 zł, a najdroższy będzie zestaw ozdobnych regałów, który kosztuje ponad 4000 zł. Cena zależy od rozmiaru mebla oraz materiałów, z jakich jest zrobiony. Warto zapłacić więcej za regał dobrej jakości, który będzie odporny, solidny i wytrzymały.

Opinie o Regał zamknięty do pokoju dziecięcego – czym się charakteryzuje? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com