Sofa z systemem włoskim – kiedy się sprawdzi?

sofa z systemem włoskim

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • sofa do salonu
sofa z systemem włoskim

Wiele osób poszukuje do salonu dwufunkcyjnej rozkładanej kanapy do spania. Ciężko jednak znaleźć taką kanapę, która po rozłożeniu dorówna jakością prawdziwemu łóżku. Na szczęście producenci mebli wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i powstała sofa z systemem włoskim. 

Szafa z systemem włoskim – co to jest?

Szafa z systemem włoskim, czyli szafa z funkcją spania. Różni się jednak od innych kanap z tą funkcją tym, że po rozłożeniu otrzymujemy pełnometrażowy materac, taki sam, jak w normalnym łóżku. Producenci tych sof oferują modele z materacem z pianki poliuretanowej lub pianki wysokoelastycznej, a także wersję z materacem pocketowym.  

Sofa z systemem włoskim – jakie ma zalety i wady? 

Sofa z systemem włoskim ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Jedynym jej minusem może być to, że pełnometrażowy materac może zajmować większość miejsca w mniejszym pokoju dziennym. Wtedy lepiej zdecydować się na klasyczną sofę rozkładaną, której materac nie jest tak obszerny. 

Zaletą posiadania kanapy z systemem włoskim jest wygoda, komfort użytkowania oraz to, że po złożeniu kanapa prezentuje się niepozornie i nie zajmuje wcale dużo miejsca. Cały jej potencjał widać dopiero po rozłożeniu materaca. Ponadto sofy z systemem włoskim są zazwyczaj dostępne w wersji mniejszej i większej. Dlatego nie powinniśmy mieć większych kłopotów z wybraniem odpowiedniego modelu dla naszego salonu. 

Sofa z systemem włoskim – kiedy warto kupić? 

Mimo że cena sofy z systemem włoskim jest taka sama jak klasycznej sofy, nie zawsze opłaca się inwestować w taki mebel. Taki rodzaj kanapy będzie przydatny, gdy regularnie zapraszamy rodzinę lub znajomych na cały weekend czy nawet kilka dni. Wtedy kupno sofy ma sens. Jeżeli jednak od kilku lat nikt z gości nie był u nas na dłużej niż jeden dzień, nie opłaca się kupować sofy z systemem włoskim. W takim przypadku lepiej zainwestować w sofę przeznaczoną do wypoczynku jak szezlong czy wygodny narożnik i cieszyć się komfortem podczas oglądania seriali, czy filmów.  

Opinie o Sofa z systemem włoskim – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 2 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com