Szafka pod zlewozmywak narożna – kiedy się sprawdzi?

szafka pod zlew narożna

0.0 Opinie (0)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
  • szafka pod zlewozmywak
szafka pod zlew narożna

Narożne miejsca w kuchni często bywają problematyczne. Jednak producenci mebli kuchennych starają się sprzedawać takie produkty, które będą odpowiadały wszystkim potrzebom ich klientów. Stąd właśnie wzięła się szafka narożna pod zlewozmywak. 

Kiedy zdecydować się na narożną szafkę pod zlewozmywak?

Taki rodzaj szafek został stworzony specjalnie pod małe metrażowo kuchnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy oszczędzić cenne miejsce w kuchni i zyskać nieco więcej przestrzeni na blacie kuchennym. Jednak taki rodzaj szafki sprawdzi się również w większych kuchniach, w których blat kuchenny jest narożny. Posiadacze takiego blatu często decydują się na tego rodzaju rozwiązanie, gdyż zlew na rogu wygląda lepiej w tym miejscu, a dodatkowo mają do niego dobry dostęp. 

Szafka narożna a zlewozmywak 

Zlewozmywak do szafki narożnej musi być dobrze dopasowany, aby ta część kuchni spełniała swoje zadania. Szafki narożne pod zlew mają specyficzny kształt w porównaniu do standardowej szafki kuchennej. Dlatego zlew pod taki mebel również nie będzie typowy. Na rynku jest dostępnych wiele modeli zlewów w asymetrycznych kształtach, które doskonale nadają się na narożne miejsce w kuchni. 

W zależności od budowy takiej szafki można zamontować klasyczny jednodrzwiowy front lub jedne drzwiczki rozkładane harmonijkowo. W tego rodzaju konstrukcji raczej nie stawia się na klasyczne dwudrzwiowe fronty, gdyż byłoby to bardzo niefunkcjonalne.

Szafka narożna a meble na wymiar 

W przypadku małej kuchni lub narożnego blatu zaleca się zrobienie całego pomieszczenia na wymiar, a nie tylko samej szafki. Dobranie mebli kuchennych w takiej sytuacji bez odpowiedniego wymierzenia pokoju i na własną rękę może być bardzo trudne, i z pewnością przysporzy wiele problemów oraz frustracji. Taką aranżację trzeba dobrze zaplanować. W związku z tym najlepiej postawić na specjalistów w tej dziedzinie, którzy znają się na rzeczy i zrobią to fachowo.

Opinie o Szafka pod zlewozmywak narożna – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 + = 81

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com