Jaką szafę do przedpokoju wybrać?

szafa do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa przesuwna
  • szafa garderobiana
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
szafa do przedpokoju

Szafa w przedpokoju to przydatny mebel. Jeżeli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem i masz warunki, aby w swoim przedpokoju umieścić szafę, to zdecydowanie warto to zrobić. Pozostaje tylko pytanie, jaką szafę wybrać? Czym się kierować przy zakupie szafy do przedpokoju? 

Z czego możemy wybierać, czyli rodzaje szaf do przedpokoju 

Wyróżnienie konkretnych rodzajów szaf do przedpokoju jest dość trudne. Szafy do przedpokoju często są połączeniem kilku stylów i typów szaf. Dlatego przedstawiamy najciekawsze i najbardziej charakterystyczne rozwiązania:

  • Szafa z siedziskiem i wieszakami – ten rodzaj szafy w przedpokoju jest niezwykle praktyczny. Oprócz miejsca na przechowywanie kurtek zyskujemy również siedzisko, na którym możemy usiąść, aby założyć buty. Takie modele często nad siedziskiem mają umieszczone również wieszaki na kurtki dla gości. 
  • Klasyczne szafy przesuwne – szafa przesuwna to bardzo często wybierana opcja nie tylko do sypialni, lecz także do przedpokojów. W zależności czego potrzebujemy i jaki mamy metraż, możemy wybierać spośród dużych szaf wnękowych oraz wąskich szaf wolnostojących. 
  • Bardzo popularnym rozwiązaniem do przedpokoju są szafy z lustrem. Szafy z lustrem występują w wielu odsłonach. Możemy je zobaczyć zarówno w formie szafy przesuwnej, jak i przypominającej szafę garderobianą. 

Czym kierować się wybierając szafę do przedpokoju?

Najważniejszym aspektem jest to ile mamy miejsca w przedpokoju. Jeżeli ta przestrzeń w naszym domu czy mieszkaniu jest niezbyt duża, warto postawić na wąską szafę przesuwną z lustrem, które optycznie nieco powiększy przedpokój. Nieduża szafa z siedziskiem w jasnym kolorze również bardzo dobrze się sprawdzi. 

Jeżeli mamy trochę więcej przestrzeni do wykorzystania to możemy bardziej zaszaleć i postawić na model, który składa się z połączenia wielu rodzajów szaf. Jednym z takich rozwiązań może być szara szafa wykończona na mat, która znajduje się pomiędzy półkami na elementy ozdobne do domu a szerokim i wygodnym siedziskiem z weluru lub ekoskóry. 

Opinie o Jaką szafę do przedpokoju wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

43 − 39 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com