Wanna akrylowa – poznaj jej zalety!

wanna akrylowa

4.0 Opinie (1)
  • meble do łazienki
  • meble łazienkowe
  • łazienka
  • wanny
wanna akrylowa

Długie, ciepłe kąpiele relaksują i odprężają napięte mięśnie, dlatego, czasami każdy powinien sobie pozwolić na taką przyjemność. Wanna akrylowa, dzięki swoim właściwościom, jest przyjemna w dotyku i długo utrzymuje ciepło wody - jest idealna, dla osób ceniących sobie domowe kąpiele.

Czym jest aryl i dlaczego wanna akrylowa jest obecnie tak popularna?

Akryl jest tworzywem sztucznym, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością i plastycznością. Wanna akrylowa tworzona jest z płyt akrylowych, o różnych grubościach, a dzięki swojej elastyczności, można z niej formować dowolne kształty i barwić rozmaitymi kolorami.

Dzięki tym cechom, wanna akrylowa zdobywa coraz większe grono zwolenników, a obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych wanien na rynku. Poznajmy jej wszystkie zalety!

Wanna akrylowa, a wanny z innych materiałów - główne różnice

Głównymi “rywalami” wanny akrylowej są: wanna stalowa oraz wanna wykonana z konglomeratu. Czym się różnią?

Wanna akrylowa jest wykonana z najlżejszego materiału, dlatego łatwo ją przetransportować i zamontować. Jest bardzo wytrzymała, ale równocześnie jest podatna na zarysowania. Wanny stalowe i z konglomeratu są cięższe od wanny akrylowej, ale są też bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej wadze, utrzymają równowagę i są wyjątkowo stabilne.

Wanna akrylowa jest przyjemnie ciepła oraz gładka w dotyku, a powierzchnia jest antypoślizgowa. Natomiast wanna stalowa i z konglomeratu mają bardziej chłodną i śliską powierzchnię.

Wanna akrylowa - dowolny kształt wanny?

Dzięki swojej plastyczności, płyty akrylowe można formować niemal w dowolny sposób. Płytę obrabia się w temperaturze 180°C i właśnie wtedy nadaje się jej wybrany kształt. Najbardziej popularnymi wannami akrylowymi są te prostokątne o długości pomiędzy 140 cm do 160 cm, ale na rynku możemy znaleźć wanny akrylowe zaokrąglone, narożne, czy wolnostojące.

Jaki rodzaj wanny wybierzemy, zależy w głównej mierze od miejsca, którym dysponujemy oraz od tego, jak urządzimy całą łazienkę.

Wanna akrylowa - cena

Dlaczego wanna akrylowa jest jedną z najpopularniejszych wanien na rynku? Jest to nie tylko zasługa przyjemnej w dotyku struktury i wytrzymałości materiału, ale również ceny. Wanna akrylowa, to jedno z najtańszych rozwiązań do naszej łazienki. Na finalną cenę składać się będą takie czynniki, jak: wielkość wanny, kształt, grubość płyty akrylowej, z której wykonana będzie wanna, kolor oraz okres gwarancji. 

Konserwacja wanny akrylowej - jak o nią dbać?

Wanna akrylowa jest podatna na zarysowania, dlatego podczas codziennej pielęgnacji musimy pamiętać o kilku zasadach. Powierzchnię zrobioną z akrylu powinniśmy czyścić miękką szmatką - nie korzystajmy z twardych gąbek, szorstkich materiałów czy szczotek. Do mycia wanny najlepiej użyć delikatnych płynów i środków czystości lub kupić detergenty przeznaczone do akrylu.

Ewentualne zadrapania i rysy można wypolerować przy użyciu papieru ściernego oraz pasty, a przy większych zniszczeniach najlepiej poprosić o pomoc specjalistę.

Wanna akrylowa - największe zalety

Jakie są zatem największe zalety wanny akrylowej? 

  1. Ma przyjemną, ciepłą i gładką powierzchnię,
  2. dzięki akrylowi, długo utrzymuje ciepłą wodę;
  3. wanna akrylowa jest lekka, przez co, jest łatwa w transporcie i montażu;
  4. dostępnych jest wiele rozmiarów i kształtów;
  5. jest łatwa w czyszczeniu.

Wanna akrylowa. Czy ma jakieś wady?

Największą wadą wanny akrylowej, jest to, że łatwo ją zarysować. Z drugiej strony, niewielkie zarysowania łatwo wypastować, a wanna wygląda jak nowa. Inną, słabszą stroną wanny akrylowej, jest niewielka waga, która przekłada się jednak na mniejszą stabilność. 

Opinie o Wanna akrylowa – poznaj jej zalety! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

23 + = 31

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor Dmytro Zinkevych