Wanna akrylowa – poznaj jej zalety!
4.0 Opinie (1)
- Czym jest aryl i dlaczego wanna akrylowa jest obecnie tak popularna?
- Wanna akrylowa, a wanny z innych materiałów - główne różnice
- Wanna akrylowa - dowolny kształt wanny?
- Wanna akrylowa - cena
- Konserwacja wanny akrylowej - jak o nią dbać?
- Wanna akrylowa - największe zalety
- Wanna akrylowa. Czy ma jakieś wady?
Długie, ciepłe kąpiele relaksują i odprężają napięte mięśnie, dlatego, czasami każdy powinien sobie pozwolić na taką przyjemność. Wanna akrylowa, dzięki swoim właściwościom, jest przyjemna w dotyku i długo utrzymuje ciepło wody - jest idealna, dla osób ceniących sobie domowe kąpiele.
Czym jest aryl i dlaczego wanna akrylowa jest obecnie tak popularna?
Akryl jest tworzywem sztucznym, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością i plastycznością. Wanna akrylowa tworzona jest z płyt akrylowych, o różnych grubościach, a dzięki swojej elastyczności, można z niej formować dowolne kształty i barwić rozmaitymi kolorami.
Dzięki tym cechom, wanna akrylowa zdobywa coraz większe grono zwolenników, a obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych wanien na rynku. Poznajmy jej wszystkie zalety!
Wanna akrylowa, a wanny z innych materiałów - główne różnice
Głównymi “rywalami” wanny akrylowej są: wanna stalowa oraz wanna wykonana z konglomeratu. Czym się różnią?
Wanna akrylowa jest wykonana z najlżejszego materiału, dlatego łatwo ją przetransportować i zamontować. Jest bardzo wytrzymała, ale równocześnie jest podatna na zarysowania. Wanny stalowe i z konglomeratu są cięższe od wanny akrylowej, ale są też bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej wadze, utrzymają równowagę i są wyjątkowo stabilne.
Wanna akrylowa jest przyjemnie ciepła oraz gładka w dotyku, a powierzchnia jest antypoślizgowa. Natomiast wanna stalowa i z konglomeratu mają bardziej chłodną i śliską powierzchnię.
Wanna akrylowa - dowolny kształt wanny?
Dzięki swojej plastyczności, płyty akrylowe można formować niemal w dowolny sposób. Płytę obrabia się w temperaturze 180°C i właśnie wtedy nadaje się jej wybrany kształt. Najbardziej popularnymi wannami akrylowymi są te prostokątne o długości pomiędzy 140 cm do 160 cm, ale na rynku możemy znaleźć wanny akrylowe zaokrąglone, narożne, czy wolnostojące.
Jaki rodzaj wanny wybierzemy, zależy w głównej mierze od miejsca, którym dysponujemy oraz od tego, jak urządzimy całą łazienkę.
Wanna akrylowa - cena
Dlaczego wanna akrylowa jest jedną z najpopularniejszych wanien na rynku? Jest to nie tylko zasługa przyjemnej w dotyku struktury i wytrzymałości materiału, ale również ceny. Wanna akrylowa, to jedno z najtańszych rozwiązań do naszej łazienki. Na finalną cenę składać się będą takie czynniki, jak: wielkość wanny, kształt, grubość płyty akrylowej, z której wykonana będzie wanna, kolor oraz okres gwarancji.
Konserwacja wanny akrylowej - jak o nią dbać?
Wanna akrylowa jest podatna na zarysowania, dlatego podczas codziennej pielęgnacji musimy pamiętać o kilku zasadach. Powierzchnię zrobioną z akrylu powinniśmy czyścić miękką szmatką - nie korzystajmy z twardych gąbek, szorstkich materiałów czy szczotek. Do mycia wanny najlepiej użyć delikatnych płynów i środków czystości lub kupić detergenty przeznaczone do akrylu.
Ewentualne zadrapania i rysy można wypolerować przy użyciu papieru ściernego oraz pasty, a przy większych zniszczeniach najlepiej poprosić o pomoc specjalistę.
Wanna akrylowa - największe zalety
Jakie są zatem największe zalety wanny akrylowej?
- Ma przyjemną, ciepłą i gładką powierzchnię,
- dzięki akrylowi, długo utrzymuje ciepłą wodę;
- wanna akrylowa jest lekka, przez co, jest łatwa w transporcie i montażu;
- dostępnych jest wiele rozmiarów i kształtów;
- jest łatwa w czyszczeniu.
Wanna akrylowa. Czy ma jakieś wady?
Największą wadą wanny akrylowej, jest to, że łatwo ją zarysować. Z drugiej strony, niewielkie zarysowania łatwo wypastować, a wanna wygląda jak nowa. Inną, słabszą stroną wanny akrylowej, jest niewielka waga, która przekłada się jednak na mniejszą stabilność.
Opinie o Wanna akrylowa – poznaj jej zalety! - dodaj:
Twoja ocena:Podobne
Źródła
Zdjęcie - shutterstock.com, autor Dmytro Zinkevych