Szafa przesuwna czy z tradycyjnymi drzwiami – co wybrać?

szafa do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
szafa do sypialni

Tradycyjna szafa dwudrzwiowa czy nowoczesna przesuwna? Jaki rodzaj szafy wybrać do sypialni, aby była praktyczna, wygodna i ułatwiała poranne szykowanie się do pracy? Poznaj wady i zalety szafy przesuwnej oraz szafy otwieranej w tradycyjny sposób. 

Wady i zalety szafy dwudrzwiowej 

Klasyczna szafa dwudrzwiowa to popularny mebel, który występuje w wielu stylach takich jak vintage, loftowy czy angielski. Dzięki szerokiej ofercie, którą zapewniają producenci takich szaf, bez problemu możemy znaleźć model odpowiadający naszym osobistym preferencjom.  

Minusem tego rodzaju mebli jest to, że często nie nadają się do mniejszych pomieszczeń. Otwierane drzwi w małej sypialni mogą utrudniać swobodne poruszanie się po pokoju, a nawet utrudniać dostęp do innych mebli. 

Wady i zalety szafy przesuwnej 

Szafa przesuwna nadaje się zarówno do małych pomieszczeń, jak i tych większych. Producenci takich szaf również oferują szeroki wybór i różnorodną stylistykę swoich produktów. Dodatkowo system drzwi przesuwnych nie blokuje i nie utrudnia przejścia podczas otwierania szafy. 

Szafa przesuwna w zasadzie nie ma wad. Jej głównym minusem jest to, że dwie osoby nie mogą z niej jednocześnie korzystać, ponieważ gdy przesuwany jedne drzwi to one blokują dostęp do drugiej części szafy. 

Wybrać szafę przesuwną, czy z tradycyjnymi drzwiami? 

Szafa dwudrzwiowa to bardziej klasyczny model, który sprawdzi się we wnętrzach w stylu angielskim, prowansalskim czy rustykalnym. Z kolei szafa przesuwna ma nieco bardziej nowoczesny charakter dlatego idealnie wpisze się w stylistykę loftową czy skandynawską. 

Do mniejszych pomieszczeń lepiej wybrać szafę przesuwną ze względu na system drzwi przesuwnych, które nie zabierają i tak już ograniczonej przestrzeni. Należy podkreślić, że taki rodzaj szafy doskonale sprawdzi się również w dużych przestrzeniach. Dobrym pomysłem będzie też zamówienie takiej szafy na wymiar nie zależnie od tego, czy szafa ma być do dużego, czy małego pokoju. Z kolei szafy z otwieranymi drzwiami sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach w eleganckim stylu. Warto wspomnieć również, że wielu producentów oferuje otwierane szafy trzy, a nawet czterodrzwiowe.  

Opinie o Szafa przesuwna czy z tradycyjnymi drzwiami – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com