Szafka RTV – co musisz wiedzieć?

szafka rtv

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafki RTV
szafka rtv

Wybierając szafkę RTV do salonu warto się zastanowić, na czym zależy nam najbardziej: czy na wyglądzie czy funkcjonalności mebla? Oczywiście najlepiej połączyć oba te aspekty, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dla kinomana, który ma dużo sprzętu lepsza będzie duża i solidna szafka RTV, a u kogoś, kto sporadycznie ogląda telewizor świetnie znajdzie się delikatna i wisząca.

Jakie są rodzaje szafek RTV?

Szafki RTV możemy podzielić na kilka grup, ze względu na ich funkcjonalność oraz wariant:

  • meblościanka RTV
  • szafka wolnostojąca
  • wisząca szafka
  • szafka na kółkach
  • szafka rozsuwana
  • szafka zamykana

Która szafka RTV będzie najlepsza?

Wybierając odpowiednią szafkę RTV dla siebie z powyższych grup zawęzimy poszukiwania. Jeżeli telewizor odgrywa dużą rolę w salonie nie bójmy się tego podkreślać i eksponować urządzeń. Dobrze wybrana szafka będzie praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Zadbajmy o to, aby była odpowiednio duża i pomieściła cały potrzebny sprzęt, zostawiając miejsce na oddech, żeby urządzenia się nie przegrzewały. Warto dobierać meble zachowując proporcje i do dużego telewizora, wybrać dużą szafkę RTV lub okazałą meblościankę.

Natomiast, jeżeli nie korzystamy często z telewizora lub urządzeń i mamy niewiele sprzętów, to dobrym wyborem będzie lekka szafka RTV wisząca, albo na kółkach, którą zawsze możemy przestawić. Dla odważnych są szafki zamykane, które wyglądają bardzo elegancko i ukrywają urządzenia na co dzień, przy okazji, chroniąc je przed kurzem.

A dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, czy sprzętu będzie więcej, czy mniej idealnym wyborem będą szafki rozsuwane. To bardzo praktyczne i elastyczne rozwiązanie, bo nie musimy od razu decydować się na konkretny rozmiar szafki RTV. W każdym momencie możemy zmienić jej powierzchnię i pojemność. Przy pozostałych wariantach, kupując szafkę musimy określić jej gabaryt i zwrócić uwagę na wymiary szafki, żeby zmieściła się w salonie. Tu należy wspomnieć o odpowiedniej wysokości szafki, telewizor powinien być mniej więcej na wysokości wzroku, dlatego optymalna wysokość szafki to 50-60 cm, żeby wygodnie było w nim oglądać.

Bogata oferta gwarantuje nam, że na pewno znajdziemy odpowiednią szafkę RTV do wnętrza w każdym stylu. Do wyboru mamy modele z różnych materiałów: drewniane, z płyty lub metalu. Interesujące są szafki RTV, w których połączone są różne materiały: lite drewno i metal albo różne rodzaje drewna. Mamy też modele z płyty lakierowanej na wysoki połysk, mogą być z elementami szklanymi i oświetleniem ledowym.

Ceny szafek RTV

Najtańsze szafki RTV kosztują od ok. 100 złotych, a za najdroższe możemy zapłacić nawet 6000 zł. Cena zależna jest od materiałów, jakości oraz rozmiaru szafki RTV.

Opinie o Szafka RTV – co musisz wiedzieć? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 78 = 81

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com